Likwidujemy azbest

Zduńska Wola walczy z trującym azbestem! Urząd od 15 listopada br. przyjmuje wnioski na dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających szkodliwy azbest.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcą usunąć azbest z dachu lub swojej posesji. Pomożemy uzyskać dotację na jego unieszkodliwienie. Podpowiemy, jakie dokumenty zgromadzić i jak rozliczyć inwestycję – informuje Alina Kubiak, dyrektor Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska.

Likwidować azbest mogą tylko wykwalifikowane firmy, które robią to profesjonalnie i zachowują wszystkie normy bezpieczeństwa. Rada Miasta uchwaliła program unieszkodliwiania trującego eternitu. Dotychczas udało się zlikwidować ponad 239 ton płyt azbestowych.

Azbest w budownictwie najczęściej spotykany był w formie pokrycia dachowego. Jego włókna przedostają się do układu oddechowego i mogą powodować raka płuc czy oskrzeli. Wywołują także zapalenie opłucnej.

Chcesz uzyskać dotację? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy! Tel: 43 825 02 65, e-mail: urzad_miasta@zdunskawola.pl

Więcej informacji oraz wniosek do pobrania na naszym BIP.

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Przejdź do treści