Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Turniej Jednego Wiersza o Laur Topoli ogłoszony został przez Klub  Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Swoje utwory mogli nadesłać młodzi poeci, którzy nie ukończyli 25 lat. Jury wybrało laureatów, którzy zostali nagrodzeni 1 grudnia podczas spotkania w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Nagrody dla laureatów ufundował Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

Komisja konkursowa pracowała w składzie: Tadeusz Zawadowski, Anna Andrych oraz Lila Latus. Do konkursu zgłoszono 40 prac. Po ich przeczytaniu i analizie, zdecydowano o nagrodzeniu czterech wierszy oraz przyznano wyróżnienia.

I miejsce dla Wiktorii Kuśmierowskiej z Zelowa, godło TuwimaTuNiMa za wiersz bez tytułu.

II miejsce przyznano Dawidowi Jankowskiemu ze Zduńskiej Woli, godło Arutam, za wiersz pt. „I to jest PIĘKNE!”.

III miejsce ex equo jurorzy przyznali Weronice Markiewicz z Budziszewic, godło Dori za wiersz pt. „Złudzenie” oraz Julii Zawadzkiej z Sędziejowic, godło Kamelia za wiersz bez tytułu.

Komisja Turnieju Jednego Wiersza przyznała także trzy wyróżnienia dla:

Bartosza Oszczyka z Wrzącej k. Lutomierska, godło WiN za wiersz pt. „Dobre widmo”,

Marii Kozłowskiej z Kolonii Lgoty, godło Antares za wiersz pt. „Pudełko zapałek kluczem do trumny”,

Adama Kaczmarka z Kamion k. Wierzchlasu, godło Beautiful Madness.

Nagrodzony wiersz Wiktorii Kuśmierowskiej

Wiktoria Kuśmerowska

***

Tato
który nigdy nie byłeś
wolałeś wymienić mnie na synów

Gdzie jesteś?
nie dałeś mi do szkoły kanapki
jestem głodna Twojej obecności
mój plecak taki pusty
a mi tak ciężko

Kiedy wrócisz?
Nie podpisałeś mi jeszcze zgody na udział
w tym życiu

Kiedy mnie odbierzesz?
czekam nie tylko pod szkołą

Dlaczego uciekłeś?
zostawiłeś tylko zeszyt
cały zapisany moimi łzami

już nie boli
zostałeś
Tato
moim wrogiem

Inne artykuły

Dotacja na oczyszczenie Kępiny

Zduńska Wola otrzyma pieniądze na nowatorską metodę renowacji zbiornika Kępina. Prawie 150 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na biologiczne oczyszczenie i odnowę ekosystemu w akwenie.

Nowe bloki przy Chełmońskiego

Dwa nowe bloki mieszkalne wybudowane będą na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. Jest już gotowa pełna dokumentacja i wydano pozwolenie na budowę. Samorząd wystąpił także o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. To kolejnych 60 mieszkań w mieście.

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Przejdź do treści