Królowa sportu jest tylko jedna

Paulina Rębacz jest pierwszą w historii kobietą, która wygrała plebiscyt na najpopularniejszego sportowca 7 Wspaniałych. Wczoraj odebrała nagrodę.

Zduńskowolanka w 2020 r. została wicemistrzynią Polski juniorek młodszych na 1500 m, a na początku tego roku wywalczyła tytuł halowej wicemistrzyni Polski na 1000 m. Nagrodę wręczył jej Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Podczas spotkania w studiu Naszego Radia Paulinie towarzyszył tata Sylwester Rębacz, również jeden z najlepszych biegaczy w naszym regionie.

 – To klasyczny przykład, w którym pasja do sportu przechodzi z rodziców na dzieci. Dlatego chcemy rozruszać wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. Dzieci chętnie zaangażują się w aktywność, gdy o swoją formę dbać będą ich rodzice i dziadkowie – mówi Konrad Pokora. – Na inwestycje w infrastrukturę wydaliśmy w ostatnich latach 65 mln zł. To wszystko z myślą o powszechnym dostępie do sportu – dodaje. 

Wsród 7 Wspaniałych zduńskowolskich akcentów w tym roku było dużo więcej. Drugie miejsce w plebiscycie zajął Tomasz Ratajczyk, zawodnik PARKU Zduńska Wola, wicemistrz Polski juniorów w rzucie młotem, którego wynik przez jakiś czas był rekordem kraju. Tegoroczne podium dopełnił Hubert Ratajczyk (Sokół Zduńska Wola) – złoty i brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych w strzelectwie. 

Nagroda za 4. miejsce powędrowała do Daniela Krawczyka (Gatta Active Zduńska Wola). Znakomity piłkarz, brązowy medalista mistrzostw Polski, za pobicie rekordu wszech czasów w liczbie bramek w Futsal Ekstraklasie odebrał też statuetkę w kategorii Sportowe Wydarzenie Roku. Jego zespół zaś tytuł Drużyny 25-lecia Naszego Radia. To uhonorowanie wywalczonego mistrzostwa Polski. 

– Zduńskowolscy sportowcy pokazują, że chcieć to móc. Są młodzi, ambitni i waleczni. Już cieszą się olbrzymim uznaniem i popularnością w regionie, a wierzę, że za chwilę sukcesy uczynią ich rozpoznawalnymi w kraju i zagranicą. Tego im życzę! – podsumowuje prezydent Konrad Pokora.

Inne artykuły

Przejdź do treści