Koperta życia

Dzięki „Kopercie życia” ratownicy medyczni mają łatwy dostęp do podstawowych informacji o stanie zdrowia domownika. Urząd miasta przygotował pakiety dla zduńskowolskich seniorów, którzy mieszkają samotnie.

– Na specjalnym druku wpisujemy informacje o stanie zdrowia seniora, grupę krwi, przyjmowane leki czy alergeny. Pozostawiamy też kontakt do najbliższych – wyjaśnia Aneta Antosiak, kierownik Działu Zdrowia i Polityki Społecznej UM Zduńska Wola. – Tak wypełniony formularz zamykamy w kopercie i przyczepiamy do lodówki za pomocą specjalnego magnesu – dodaje. Wyraźny znak na magnesie jest sygnałem dla ratowników medycznych, że w tym miejscu znajdą informacje, które pomogą im uratować życie pacjenta.

Urząd miasta przygotował pakiety dla seniorów po 65. roku życia, zwłaszcza dla osób samotnych i przewlekle chorych. Jeśli masz kogoś takiego w rodzinie lub w sąsiedztwie, odbierz dla niego pakiet i pomóż w jego wypełnieniu.

Po „Kopertę życia” zapraszamy do Urzędu Miasta Zduńska Wola, ul. Stefana Złotnickiego 13 – budynek nr 4 pok. 413. Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 43 825 02 60.

Dowiedz się, jak wypełnić kartę: http://bit.ly/Koperta_Życia

Więcej informacji na temat „Koperty Życia” znajdziesz na stronie: https://kopertazycia.pl/.

Inne artykuły

Przejdź do treści