Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Pracowali w ciszy i skupieniu, podczas gdy kandydaci w wyborach samorządowych, jakie odbyły się 7 kwietnia, wszędzie byli widoczni. Mowa osobach, które były odpowiedzialne za organizację wyborów – członkach komisji wyborczych w Zduńskiej Woli.

– Choć pozostawaliście w cieniu, to bez was nie odbyłyby się wybory samorządowe. Pragnę podziękować wszystkim  osobom pracujących w Miejskiej Komisji Wyborczej oraz w dwudziestu trzech Obwodowych Komisjach Wyborczych w Zduńskiej Woli za doskonałe wykonanie swojego zadania – podkreśla prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora. – Bez waszego wysiłku i zaangażowania nie byłoby możliwe szybkie policzenie głosów i szybkie podanie wyników wyborów samorządowych mieszkańcom Zduńskiej Woli.

W Miejskiej Komisji Wyborczej w Zduńskiej Woli pracowało 11 osób, natomiast w obwodowych komisjach zaangażowane były 203 osoby.

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści