Kolorowa i radosna eko-Zduńska Wola

Boisko Publicznego Gimnazjum nr 1 już po raz czwarty było areną zduńskowolskiego festiwalu ekologicznego. Rozbrzmiewało muzyką, gwarem rozmów i wesołymi okrzykami publiczności. Tradycyjnie dopisały przedszkolaki oraz młodzież z podstawówek i gimnazjów. Dorosłych najliczniej można było spotkać przy stanowisku wydawania darmowych sadzonek drzew i krzewów. No, nie do końca darmowych. Wcześniej musieliśmy oddać odpady: np. zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny, plastikowe korki od butelek, baterie czy akumulatory. Za nie Urząd Miasta wydawał talony, które właśnie na festiwalu licznie wymienialiśmy na sadzonki.

Organizatorem 4. Festiwalu Ekologicznego w Zduńskiej Woli było Biuro Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta. A festiwal otworzył wiceprezydent Paweł Jegier.

Festiwalowi towarzyszyła prezentacja psów do adopcji z Przytuliska i hotelu dla zwierząt domowych „Funny Pets”. Rozmowy z weterynarzami, eko-konkursy, w których nagrodami były m.in. powerbanki, i eko-występy, w których bezpelacyjne były przedszkolaki. Eko Zduńska Wola dziękuje partnerom wydarzenia: Publicznemu Gimnazjum Nr 1, Fundacji Księdza Orione „Czyńmy Dobro”, spółce Remondis oraz Muzeum Historii Miasta. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursów i z całego serca zapraszamy do eko zabawy już za rok.

Inne artykuły

Przejdź do treści