Logo Miasta Zduńska Wola

Kolejne kopciuchy na złom

Dwie oficyny przy ulicy Getta Żydowskiego 7 zostaną ocieplone i podłączone do miejskiego ogrzewania. Urząd ogłosił przetarg na ich termomodernizacje.

Dwadzieścia sześć węglowych pieców zostanie zlikwidowanych dzięki remontowi dwóch budynków przy ulicy Getta Żydowskiego 7. Budynki zostaną ocieplone, by zatrzymać ciepło i zmniejszyć zużycie energii. Hydraulicy położą w nich instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Ekipa remontowa ociepli strop budynku i wymieni niektóre okna i drzwi.

– Skutecznie modernizujemy kolejne kamienice należące do miasta. Nasz cel to walka ze smogiem i podnoszenie standardów miejskich kamienic – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Na remont i podłączenie oficyn przy ulicy Getta Żydowskiego 7 do miejskich sieci cieplnych urząd zdobył ponad 870 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Termin składania ofert na termomodernizacje mija 20 czerwca 2023 roku.

Wcześniej miasto uzyskało niemal 4 mln zł z budżetu centralnego na remont kompleksu kamienic przy ul. Sieradzkiej 26, 28, 30, 31 i 32A i termomodernizację budynków przy ulicy Sieradzkiej 15, Łaskiej 15 i 17. Z ośmiu kamienic na złom trafiło 109 trujących kopciuchów.

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści