Kolej na dworzec

Rozpoczyna się remont dworca kolejowego. Zmodernizowany budynek będzie komfortowy, a jego wygląd przypomni o przemysłowych korzeniach Zduńskiej Woli.

Z fasady budynku budowlańcy usuną stary tynk, który zakrywał piękną ceglaną elewacją nawiązującą do fabrycznego charakteru miasta. – Budynek przejdzie kompleksową modernizację. Ekipa przebuduje kasy biletowe, poczekalnie i wybuduje toalety. Zostaną wymienione wszystkie okna i drzwi, a obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi i osób starszych – opowiada Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z remontem dworca miasto zdecydowało się wybudować zadaszony peron, na którym będą zatrzymywać się autobusy. – Uporządkujemy pobliskie parkingi i wybudujemy zadaszenie między wejściem na perony a obiektem. W śnieżne i ulewne dni pasażerowie komfortowo przejdą z pociągu do budynku dworca – wyjaśnia Konrad Pokora.

Na zduńskowolskiej stacji PKP solidny remont przeszły już perony. Podróżni wchodzą na nie podziemnym tunelem bądź wjeżdżają windą. Zamontowane zostały nowe latarnie i wygodne ławki. Po modernizacji odcinka linii kolejowej ze Zduńskiej Woli do Łodzi Kaliskiej przejazd pociągiem skrócił się o 15 minut.

Przebudowę budynku wykonuje firma Budomax z Grabowca, która na wykonanie remontu ma 31 miesięcy. Inwestycja kosztować będzie 4,5 mln zł z czego 2,9 mln zł zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego i budżet państwa.

 

Inne artykuły

Zgłosiłeś swój piec urzędnikom? Masz czas do końca czerwca!

Ponad 80 proc. właścicieli nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! Jeśli masz w domu piec, musisz to zrobić do 30 czerwca 2022 r. Niezależnie czy palisz w nim węglem, gazem czy pelletem. Jeśli przekroczysz termin, grozi ci mandat nawet 5000 zł.

Ruszamy na podbój świata

Zduńska Wola zaprezentuje się całemu światu! Miasto będzie aktywnym uczestnikiem World Urban Forum, największej na świecie konferencji o rozwoju miast. Impreza startuje dziś w Katowicach jako forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent po raz czwarty z absolutorium

Rada Miasta udzieliła prezydentowi absolutorium za zrealizowanie zeszłorocznego budżetu. – Pomimo kryzysów konsekwentnie idziemy do przodu – Konrad Pokora podsumowywał rok 2021.

Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Startuje Budżet Obywatelski 2023

Znów będzie więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Wartość Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,1 mln zł. Od 4 lipca będzie można zgłaszać projekty – najwyżej ocenione urząd miasta zrealizuje w 2023 r.

Medaliści olimpijscy na wyciągnięcie ręki

Plejada medalistów w Zduńskiej Woli! W Pikniku Mistrzów Sportu udział wezmą utytułowani lekkoatleci, zapaśnicy, wioślarze, sztangiści i koszykarze. Będzie można spróbować swoich sił w tych dyscyplinach i zdobyć autografy mistrzów.

Przejdź do treści