Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Jubileusz setnych urodzin

Sto lat ukończyła zduńskowolanka Janina Śmigiel. Szanownej jubilatce w imieniu wszystkich mieszkańców życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i optymizmu na dalsze szczęśliwe lata życzył prezydent Konrad Pokora

Szanowna jubilatka urodziła się w 4 maja 1923 roku w rodzinie tkackiej. Gdy miała 16 lat wybuchła II wojna światowa i została wywieziona na przymusową pracę do Niemiec. Tam  poznała swojego przyszłego męża, polskiego żołnierza Wacława, który służył w Polskiej I Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka.

Po zakończeniu wojny wróciła do Zduńskiej Woli. Urodziła czwórkę dzieci. W młodości zajmowała się ich wychowaniem, a gdy dorosły to podjęła pracę w Domu Pomocy Społecznej. Doczekała się trzynastu wnucząt i siedemnastu prawnucząt. Lubi pracować na działce, szyć, robić na drutach oraz czytać książki. Interesuje się polityką, ogladą telewizję i słucha radia.

– Z okazji wyjątkowego jubileuszu proszę przyjąć podziękowania za piękną lekcję życiowej wytrwałości. To świetna nagroda za siłę charakteru. Życzę dużo zdrowia i samych cudownych chwil przepełnionych szczęściem wśród najbliższych – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

 

 

Inne artykuły

Ulica Fabryczna – tu pierwszeństwo mają piesi

Ulica Fabryczna w Zduńskiej Woli to miejsce, gdzie pierwszeństwo przed samochodami mają piesi. Została przebudowana tak, by zniechęcać kierowców do korzystania z tej drogi. Zachowanie kierujących pojazdami śledzą także kamery monitoringu.

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

Przejdź do treści