Logo Miasta Zduńska Wola

Jubileusz setnych urodzin

Sto lat ukończyła zduńskowolanka Janina Śmigiel. Szanownej jubilatce w imieniu wszystkich mieszkańców życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i optymizmu na dalsze szczęśliwe lata życzył prezydent Konrad Pokora

Szanowna jubilatka urodziła się w 4 maja 1923 roku w rodzinie tkackiej. Gdy miała 16 lat wybuchła II wojna światowa i została wywieziona na przymusową pracę do Niemiec. Tam  poznała swojego przyszłego męża, polskiego żołnierza Wacława, który służył w Polskiej I Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka.

Po zakończeniu wojny wróciła do Zduńskiej Woli. Urodziła czwórkę dzieci. W młodości zajmowała się ich wychowaniem, a gdy dorosły to podjęła pracę w Domu Pomocy Społecznej. Doczekała się trzynastu wnucząt i siedemnastu prawnucząt. Lubi pracować na działce, szyć, robić na drutach oraz czytać książki. Interesuje się polityką, ogladą telewizję i słucha radia.

– Z okazji wyjątkowego jubileuszu proszę przyjąć podziękowania za piękną lekcję życiowej wytrwałości. To świetna nagroda za siłę charakteru. Życzę dużo zdrowia i samych cudownych chwil przepełnionych szczęściem wśród najbliższych – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

 

 

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści