Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zapraszamy mieszkańców Zduńskiej Woli do udziału w uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w sobotę, 13 kwietnia.
Dla upamiętnienia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Zduńskiej Woli odbędzie się uroczysty apel. Zaplanowano go w sobotę, 13 kwietnia 2024 roku, o godzinie 12 na Cmentarzu Miejskim w Zduńskiej Woli przy ul. gen. Józefa Bema 17.
13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony przez Sejm w 2007 r.
W 1940 r. funkcjonariusze NKWD dokonali mordu na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych — oficerów i policjantów — z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRR.
13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez NKWD usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów, którzy zostali  zatrzymani po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r.

Inne artykuły

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści