Logo Miasta Zduńska Wola

»

Dzień Kolejarza i podsumowanie obchodów 90-lecia Karsznic

Obchody Dnia Kolejarza oraz podsumowanie obchodów Jubileuszu 90-lecia osiedla Karsznice zaplanowano na sobotę, 25 listopada. Podczas uroczystości zostaną wręczone Medale "Zasłużony dla Miasta Zduńskiej Woli".

Na 25 listopada, zaplanowano w Karsznicach obchody Dnia Kolejarza. To data, w której wspominana jest patronka kolejarzy św. Katarzyna. Uroczystości rozpoczną się też od mszy w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 10.

Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerują przed pomnik Kazimierza Kałużewskiego  i Juliusza Sylli na placu Zwycięstwa, gdzie o godz. 11.15 zaplanowano złożenie kwiatów.

Następnie uroczystości przeniosą się do filii Miejskiego Domu Kultury, gdzie od godz. 11.45 zaplanowano podsumowanie obchodów jubileuszu 90-lecia osiedla Karsznice.

Podczas spotkania zostaną wręczone Medale „Zasłużony dla Miasta Zduńskiej Woli” przyznane Czesławowi Boczkowi, Feliksie Madalińskiej i Marianowi Fijołkowi.

Czesław Boczek jest inicjatorem powstania Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Zduńskiej Woli Karsznicach, a także kustoszem w obiekcie, który jest obecnie filią Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Marian Fijołek to pomysłodawca i inicjator utworzenia w Karsznicach Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych oraz Izby Historii Taboru w Karsznicach.

Feliksa Madalińska to emerytowana nauczycielka przedszkola w Zduńskiej Woli Karsznicach. W kolejowym przedszkolu przepracowała 37 lat.  Feliksa Madalińska to strażniczka karsznickiej historii, dbająca o zachowanie pamiątek dotyczących powstania osiedla, jak i magistrali kolejowej Śląsk – Porty.

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści