Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli zaplanowane zostały na 1 i 3 marca 2024 roku.  W tym roku organizatorzy przygotowali obchody przy pomniku Żołnierzy Wyklętych, wykład „Organizacja Wolność i Niezawisłość w Zduńskiej Woli na tle okręgu łódzkiego” w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz Bieg Tropem Wilczym na Kępinie.

Organizatorami wydarzenia są Zduńskowolska Inicjatywa Patriotyczna, stowarzyszenie „Pamiętamy” , Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, Civitas Christiana, Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Chrobry I” oraz Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Harmonogram obchodów:
1 marca
• godz. 12:00 – złożenie hołdu i kwiatów przy pomniku Żołnierzy Wyklętych u zbiegu ulicy Stefana Złotnickiego i al. Kościuszki
• godz. 13:00 – wykład „Organizacja Wolność i Niezawisłość w Zduńskiej Woli na tle okręgu łódzkiego w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przy ul. Złotnickiego 7
3 marca
• godz. 10:30 – uroczysta Mszę Świętą w intencji żołnierzy wyklętych w Bazylice Mniejszej
• godz. 12:00 – rozpoczęcie Biegu Tropem Wilczym na Kępinie

 

Inne artykuły

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Przejdź do treści