Logo Miasta Zduńska Wola

Dzieciaki malują przyszłość

Europejski Tydzień Mobilności w Zduńskiej Woli. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało plastyczny konkurs „Moja ekologiczna podróż do szkoły”. Zduńskowolski przewoźnik na pracę czeka do 21 września br.

MPK Zduńska Wola przygotowało konkurs plastyczny „Moja ekologiczna podróż do szkoły”. Jest on doskonałą okazją do wyrażenia swoich myśli na temat ekologii oraz pokazać, że każdy może wnieść wkład w ochronę środowiska. Konkurs nie tylko promuje ekologiczne wartości, ale także rozwija w dzieciakach kreatywność i umiejętności artystyczne. Udział w konkursie mogą wziąć dzieciaki do piętnastego roku życia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Europejski Tydzień Mobilności to coroczna inicjatywa mająca na celu promowanie zrównoważonej i ekologicznej mobilności oraz zachęcanie mieszkańców Europy do podejmowania świadomych wyborów w zakresie transportu. To wyjątkowy czas, kiedy miasta i społeczności na całym kontynencie organizują różnorodne wydarzenia, akcje i inicjatywy, aby podkreślić znaczenie ekologicznych środków transportu i alternatywnych sposobów podróżowania. Obchodzony jest corocznie od 16 do 22 września.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści