Dwadzieścia trzy powody do głosowania

Mieszkańcy do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne. Do 13 września zduńskowolanie, których pomysły zostały odrzucone mogą odwołać się od decyzji.

Dwadzieścia trzy projekty zgłoszone przez mieszkańców pozytywnie przeszły ocenę formalną i merytoryczną. Szesnaście w kategorii wydarzenia oraz siedem inwestycji lokalnych. Od 26 września startuje głosowanie. Do podziału w tym roku jest ponad milion złotych. Okrągły milion na inwestycje, a sto tysięcy na wydarzenia. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Tak samo, jak w roku poprzednim zduńskowolanie będą mogli oddać głos na specjalnie przygotowanej stronie internetowej lub na papierowych formularzach w wyznaczonych do tego punktach na terenie całego miasta. W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego 68% głosów oddanych zostało internetowo.

Które projekty spełniły wymogi formalne i merytoryczne?

Inwestycje lokalne:

 1. Siłownia zewnętrzna Osiedle 1000-lecia
 2. Siłownia plenerowa w parku 100-lecia odzyskania niepodległości
 3. Różowa ławeczka „Bądźmy świadomi”
 4. Zielona ulica Fabryczna – pierwszy woonerf w Zduńskiej Woli
 5. Fontanna na osiedlu Karsznice
 6. Zielone przystanki w Zduńskiej Woli – Karsznice
 7. Tężnia solankowa w Parku Miejskim

Wydarzenia:

 1. Wkręć się zdrowo w kulturę
 2. Rajd rowerowy „Szlakiem walk nad rzeką Wartą”
 3. Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zduńskiej Woli
 4. Święto ulicy Grunwaldzkiej
 5. Alternatywna Zduńska Wola
 6. Zadbaj o siebie – „Różowa Wstążka”
 7. „Dopóki masz wybór” – profilaktyczny program słowno-muzyczny
 8. Widzewski Dzień Dziecka
 9. Spacer z artystami
 10. Muzyka o filmie, film o muzyce. Filmowo-muzyczne spotkania ,,Między obrazami”
 11. Piknik Rodzinny – Karsznice 2023
 12. Muzyczna niedziela w plenerze
 13. Zduńska Wola rozwija talenty tenisowe
 14. „OD MALUSZKA DO DZIADUSZKA”
 15. Eksperyment Festiwal
 16. PIKNIK EKO – NAJBARDZIEJ EKO JEST LOKALNIE

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści