Dni Zduńskiej Woli – muzyczna różnorodność

Z ogromną przyjemnością mogę zaprosić wszystkich zduńskowolan na to wydarzenie, które w tym roku będzie z pewnością wyjątkowe. Dni Zduńskiej Woli to co roku doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w dobrej atmosferze, przy dobrej muzyce i w świetnym towarzystwie. Nie inaczej będzie też w tym roku – zachwalał wstępny program Dni Zduńskiej Woli 2016 Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli podczas wspólnej konferencji prasowej z Anną Dyrgoń-Białowąs, dyrektorką Miejskiego Domu Kultury.

Impreza jest zaplanowana na trzy dni: 17, 18 i 19 czerwca. Każdy z tych dni będzie obfitował w atrakcje innej natury, chociaż czynnikiem spajającym całość będzie jak zwykle muzyka. W tym  coś dla siebie powinni znaleźć miłośnicy nawet najbardziej oddalonych od siebie stylistycznie gatunków muzycznych. Dla szerokich mas wystąpią artyści popularni. Znani, lubiani, z czołowych miejsc list przebojów, często widywani w telewizji, słyszani w radiu. W tę kategorię z pewnością wpisują się Ewelina Lisowska i zespół Bracia.

Będą jednak też smaczki dla amatorów alternatywnej muzyki. Miłośnicy hip-hop będą mieli okazję obcować z dwoma klasycznymi składami – jednym z Polski – Molestą, oraz amerykańskim – Crazy Town. Ten zespół w Zduńskiej Woli rozpocznie swoją europejską trasę.

Dla lubiących machać głową nie mniejsza gratka. Nazwa Luicidal szerszemu ogółowi może nie jest jeszcze szczególnie znana, ale kiedy jako rozwinięcie podać informację, że to zespół złożony z byłych członków Suicidal Tendencies i grający część repertuaru tej legendarnej już grupy, to niejednemu się przypomni gdzie trzyma swoją zmumifikowaną flanelową koszulę.

Będą też łagodniejsze klimaty, a mianowicie chór Sound’N’Grace. Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b.

Poza gwiazdami muzycznymi z szerokiego świata, będą też lokalni artyści oraz szereg dodatkowych, nie muzycznych atrakcji. Pełny program imprezy wkrótce.

Organizatorem Dni Zduńskiej Woli jest Miejski Dom Kultury, Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ.

Inne artykuły

Przejdź do treści