Logo Miasta Zduńska Wola

Załóż firmę

Jeśli chcesz prowadzić własną firmę, możesz stworzyć jednoosobową działalność gospodarczą. W tym celu musisz zarejestrować nowy podmiot w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Usługa jest bezpłatna. Rejestracji możesz dokonać na dwa sposoby.

Wniosek możesz wypełnić na stronie internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Polecamy to rozwiązanie. Podczas uzupełniania pól system wskazuje podpowiedzi i informuje o ewentualnych pomyłkach. Zmniejsza więc ryzyko popełnienia błędów. Gdy coś będzie niejasne, możesz skonsultować się na czacie ze specjalistą, który odpowie na Twoje pytania i rozwieje wątpliwości. Przejdź do wniosku CEiDG.

Wniosek, który wyślesz przez internet musisz podpisać. Możesz to zrobić cyfrowo lub tradycyjnie.

  1. Podpis cyfrowy – Jeśli posiadasz podpis elektroniczny lub zaufany profil ePUAP, cały proces rejestracji wykonasz przez internet, bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta. Zanim zaczniesz wypełniać wniosek o rejestrację działalności, kliknij w link „Zaloguj” w górnym lewym rogu strony CEiDG i zaloguj się podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAP.
    Profil ePUAP możesz szybko aktywować w serwisie internetowym swojego banku. Funkcję tę oferują największe instytucje finansowe, w tym PKO BP, Pekao SA, mBank, Santander, ING Bank Śląski, Alior Bank i Millennium Bank. Dowiedz się więcej o Profilu Zaufanym.
  2. Podpis tradycyjny – Po wysłaniu internetowego wniosku na ekranie komputera pojawi się komunikat z kodem cyfrowym. Wydrukuj go lub zapisz sobie. Następnie w ciągu 7 kolejnych dni odwidź Urząd Miasta. Urzędnik po kodzie odnajdzie wniosek w CEIDG, wydrukuje go i poprosi Cię o złożenia na nim podpisu. 

W Budynku nr 1 Urzędu Miasta działa osobne stanowisko dla przedsiębiorców.
Możesz tu złożyć wniosek o rejestrację swojej firmy. Jest to jednocześnie wniosek o wpis REGON, zgłoszenie NIP, zgłoszenie płatnika ZUS lub zgłoszenie oświadczenia do KRUS.

Wszystkie formalności załatwisz więc w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jeśli będziesz mieć problem z wypełnieniem dokumentów, np. coś będzie dla Ciebie niejasne, obsługa stanowiska chętnie Ci pomoże. Wniosek do wydruku możesz pobrać ze strony https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/03155

Skontaktuj się z nami, służymy Ci naszą pomocą.

  • Tel.: 43 825-02-63
  • E-mail: a.fraj@zdunskawola.pl
  • Kancelaria Urząd Miasta, Zduńska Wola, ul. Stefana Złotnickiego 12, budynek nr 2
Przejdź do treści