Logo Miasta Zduńska Wola

Co się będzie działo w tym tygodniu w Zduńskiej Woli?

Koncerty, wernisaż, spektakl i wydarzenia sportowe to propozycje dla mieszkańców Zduńskiej Woli w tym tygodniu. Oto na co można się wybrać.

W tym tygodniu w Zduńskiej Woli można wybierać spośród najróżniejszych propozycji kulturalnych i sportowych. Oto co przygotowano dla mieszkańców miasta na najbliższe dni.

Recital Martyny Majchrzak pt. „Osiemnastka” zaplanowano na czwartek 21 września, o godzinie 18 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli.

Martyna Majchrzak od 10. lat jest wokalistką Studia Piosenki i Klubu Piosenki A PRIORI, prowadzonego w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli przez instruktora Andrzeja Wawrzyniaka i akompaniatora – Marcina Jagiełło.

Wokalistce na scenie towarzyszył będzie zespół Wawrzyn Band w składzie: Andrzej Wawrzyniak, Dariusz Wawrzyniak, Krzysztof Wawrzyniak, Witold Furmańczyk, Tomasz Cyranowicz i Marcin Jagiełło.

Bilety: 35 zł dostępne w kasie MDK ratusz i online: http://bitly.ws/RiQa

W piątek 22 września 2023 o godz. 18 rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii Ryszarda Sierocińskiego pt. „Czas”.  Prace prezentowane będą w foyer na I piętrze, MDK Ratusz. Fotografie oglądać będzie można do 16 października.

Ryszard Sierociński – sieradzanin, zawodowy fotografik z certyfikatem Ministerstwa Kultury (1988 r.). Wieloletni prezes Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego, w 1987 r. wybrany do Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych w Warszawie. Uczestnik licznych plenerów i wystaw fotograficznych. Od roku 1991 prowadzi znaną firmę wydawniczą Prof-Art. Zilustrował zdjęciami blisko 100 wydawnictw drukowanych, w tym wiele albumów oraz ponad 2 tysiące wydawnictw reklamowych. W latach 2000-2021 wydał komercyjnie 11 autorskich albumów fotograficznych. Albumy te wielokrotnie nagradzano, m. in. Złotym Ekslibrisem – nagrodą Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi za najlepsze wydawnictwo albumowe o województwie łódzkim.
W dorobku zawodowym Ryszarda Sierocińskiego znajdują się projekty fotograficzne realizowane w Meksyku, oraz Peru i Boliwii. Prace projektowe związane były z kampanią reklamową firm z branży architektoniczno-budowlanej, a także wydawniczej.

W piątek 22 września godz. 19.30 spektakl  „Kwartet” Bogusława Schaeffera w sali widowiskowej MDK Ratusz.

To kultowa historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. „Kwartet” Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.

Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!
Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością. Obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński, Tomasz Karolak

Bilety: 130 / 150 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: http://bitly.ws/JQLA

W piątek, 22 września  o godz. 20 Jules Maxwell wystąpi z kameralnym koncertem w Zduńskiej Woli w sali kameralnej MDK Ratusz
Niestety, na to wydarzenia brak już wejściówek.

W Zduńskiej Woli wystąpi irlandzki multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów z utworami z jego solowych albumów ,,Nocturne” i ,,Cycles” oraz tradycyjnymi irlandzkimi piosenkami. Muzyk wystąpi w ramach letniego projektu ,,Miasto Muzyka”.

– Miasto Muzyka, to letnia inicjatywa, która swoją premierę miała w ubiegłym roku. W ramach projektu zapraszamy mieszkańców na wydarzenia artystyczne organizowane w naszym mieście. W lipcu tego roku zaprosiliśmy do nas legendę punk rocka z południowej Kalifornii. W sali kameralnej zagrała grupa D.I oraz zduńskowolska kapela DELIX. Teraz zaprosiliśmy irlandzkiego multiinstrumentalistę – mówi Paweł Perdek, dyrektor MDK.
Jules Maxwell gra na klawiszach w australijskim zespole Dead Can Dance. Nagrywa
także z Lisą Gerrard. Jest twórcą muzyki teatralnej oraz współpracuje z licznymi grupami tanecznymi.

W maju 2021 roku wydał album Burn with Lisa Gerrard. Jego dwa uznane albumy solowe, Nocturnes i Cycles, zostały wydane przez Archangelo Recordings i są to pięknie melancholijne instrumentalne kolekcje, napisane we współpracy z uznanym brytyjskim zespołem tanecznym Vincent Dance Theatre.

W niedzielę, 24 września o godz. 18 w do filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach rozpocznie się koncert zespołu „Ponad Chmurami”.

Artyści tworzą autorskie kompozycje artystów do wierszy polskich poetek: Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej. Zespół wykona także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

Podczas koncertu zespół promował będzie najnowszą autorską płytę, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. Nad płytą tą patronat medialny objęło Radio Opole i Radio Poznań. Zespół wykona także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

„Ponad Chmurami” wystąpił jako gość specjalny na Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy, gdzie ich występ zachwycił m. in. żonę Bułata Okudżawy. Są także laureatami wielu konkursów z nurtu piosenki poetyckiej, m. in. pierwszego miejsca i nagrody publiczności na Festiwalu Danielka 2022. Poza występami na terenie całej Polski mają na swoim koncie wydanych kilka płyt CD, w tym najnowszą „Czas nic nie zmienił” ,wydaną w łódzkim wydawnictwie Dalmafon.

Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu) dostępne w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bitly.ws/Tti3

W sobotę i niedzielę 23-24 września w Zduńskiej Woli odbędą się XV Mistrzostwa Polski w Parakolarstwie Szosowym.

23 września zaplanowano jazdę indywidualną jazda na czas. Start około godz. 13.15.

13:15 – start wyścigu;

16:00 – zakończenie wyścigu i otwarcie dróg

17:00 – otwarcie zawodów, dekoracja zawodników.

13:00 – 18:00 – Piknik Paraolimpijski na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Dolnej w Zduńskiej Woli.

– strefa paraolimpijska – parawioślarstwo, tenis stołowy, FrameRunning, szermierka na wózkach,

– atrakcje dla dzieci,

– występy podopiecznych PCKSiR w Zduńskiej Woli,

– zabawa pod gołym niebem.

24 września – wyścig ze startu wspólnego, którego start zaplanowano na godz. 9.15.

15:00 – zakończenie wyścigu i otwarcie dróg;

16:00 – dekoracja zawodników.

Trasa wyścigu przebiegać będzie od ulicy Piwnej przy bramie PMOS, dalej  na północ w stronę Ronda Tkaczy Zduńskowolskich. Następnie ul. Łaską do placu Wolności, w ul. Kościelną aż do ulicy Dolnej i Ronda WOŚP. Następnie w ulicę Paprocką  do miejscowości Marżynek, gdzie wyścig przejedzie ulicę Pod Borem, a następnie Spacerową. Dalej  trasa Ptaszkowice – Zduńska Wola i w kierunku kierunku mety, znajdującej się przy bramie PMOS na ulicy Piwnej.

Planowane utrudnienia w ruchu drogowym 23 września i 24 września. Drogi w sobotę będą zamknięte w godz. 13 – 16, a w niedzielę w godz. 9 – 15.

Przejazd przez trasę wyścigu będzie możliwy na ulicy Zduńskiej na skrzyżowaniu z ulicą Paprocką.

Repertuar kina w Ratuszu w Zduńskiej Woli od 18 do 21 września.

18 września (poniedziałek)
Sala kinowa:
12:30 O psie, który jeździł koleją
14:30 Mru i ja
16:30 Zakonnica 2
18:30 Teściowie 2
20:30 After 5

Sala kameralna:
14:00 O psie, który jeździł koleją
16:00 After 5
18:00 Zakonnica 2
20:15 Teściowie 2

19 września (wtorek)
Sala kinowa:
12:30 O psie, który jeździł koleją
14:30 Mru i ja
16:30 Mru i ja
18:30 Zakonnica 2
20:45 Teściowie

Sala kameralna:
14:15 O psie, który jeździł koleją
16:15 After 5
18:15 Teściowie 2
20:30 After 5

20 września (środa)
Sala kinowa:
14:00 Mru i ja
17:30 Chłopi. NHEF
20:30 Teściowie 2

21 września (czwartek)
Sala kinowa:
13:00 Mru i ja
15:00 After 5
17:00 Teściowie  2
20:00 Teściowie 2

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści