Logo Miasta Zduńska Wola

»

Budżet Obywatelski Zduńskiej Woli. Oceń w ankiecie

W ankiecie na temat Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli można ocenić jak przebiega proces zgłaszania projektów, a także jaka jest potrzeba udziału mieszkańców w podziale pieniędzy. Odpowiadać na pytania można do 26 listopada.

Mieszkańcy Zduńskiej Woli mają okazję wypowiedzieć się w sprawie organizacji Budżetu Obywatelskiego w Zduńskiej Woli. Do 26 listopada na stronie Urzędu Miasta Zduńska Wola dostępna jest ankieta ewaluacyjna. Można w niej wskazać między innymi jak powinno odbywać się głosowanie, jaki powinien być podział pieniędzy i czy informacje o budżecie są wystarczające.

Wypełnienie ankiety na temat Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli na 2024 jest anonimowe. Odpowiedzi na pytania pomogą  ustalić czy mieszkańcy są zainteresowani kontynuacją projektu.

Ankietę można znaleźć klikając w ten link: https://zdunskawola.pl/ankiety/bo-ewaluacja/

W budżecie obywatelskim na 2024 rok mieszkańcy Zduńskiej Woli zgłosili 8 projektów inwestycji oraz 11 projektowanych wydarzeń. Do etapu głosowania zakwalifikowanych zostało 6 proponowanych inwestycji oraz 10 wnioskowanych wydarzeń. Mieszkańcy oddawali głosy na wybrane przez siebie zadania od 25 września do 12 października 2023 roku.  Oddano ponad 3,8 tys. głosów.

Do realizacji wybrano inwestycje:

  • Dwa otwarte korty tenisowe – Osiedle Południe za 950 000 zł
  • Silne serce Twojego miasta – defibrylatory AED na wyciągnięcie ręki za 42 368 z
  • Różowa ławeczka za 14 400 zł
Wydarzenia:
  • Sportowy dzień z Widzewem Łódź  – 31 650 zł
  • Piknik Rodzinny – Karsznice 2024 – 36 600 zł
  • Zduńska Wola rozwija tenisowe talenty – 4 940 zł
  • Spotkajmy się „Między obrazami” – 45 000zł
  • Zduńskowolski piknik koszykarski – 32 750 zł

Na projekty, jakie będą realizowane z budżetu w 2024 roku przeznaczono łącznie 1 250 000 złotych, z czego 1 100 000 zł na inwestycje lokalne oraz 150 000 zł na wydarzenia.

Mieszkańcy mogli zgłaszać projekty, jakie chcieliby widzieć zrealizowane w Zduńskiej Woli. Ograniczeniem jest to, by mieściły się w wyznaczonym budżecie oraz należały do tak zwanych zadań własnych samorządu. Muszą także być możliwe do wykonania w rok, a inwestycje mogą być prowadzone tylko na gruntach należących do miasta. Projekty mogą zgłaszać mieszkańcy Zduńskiej Woli, jeśli uzyskają podpisy poparcia współobywateli. W głosowani także mogą uczestniczyć tylko zduńskowolanie.

Pełne informacje o budżecie obywatelskim można znaleźć na stronie pod tym linkiem: https://zdunskawola.budzet-obywatelski.org/

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści