Budujemy boisko

Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 12! Urząd ogłosił przetarg na budowę nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożna i siatkową.

Na działce Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Wileńskiej miasto wybuduje wielofunkcyjne trawiaste boisko do gry w piłkę nożną oraz siatkową. Na obiekcie sportowym zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED, co stworzy komfortowe warunki treningowe, także w godzinach wieczornych.

 – Wybudujemy w pełni profesjonalne boisko z systemem nawadniania oraz z drenażem do odwadniania – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. – Za bramkami zainstalujemy specjalne siatki o wysokości 6 metrów, dzięki czemu podczas gry piłka nie wypadnie na sąsiednią ulicę – dodaje Paweł Szewczyk.

Miasto inwestuje w miejskie placówki oświatowe, aby były nowoczesne i przyjazne dla uczniów. – Szukamy sposobu na ograniczenie kosztów energii elektrycznej, które mocno obciążają budżet. Jesienią ubiegłego roku zakończyliśmy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu Szkoły Podstawowej nr 5. Kolektory słoneczne mają 15 kWp mocy, co oznacza, że są w stanie wytworzyć 1500 kWh energii elektrycznej rocznie – tłumaczy Szewczyk.

Termin składania ofert na budowę nowego obiektu sportowego mija 3 lutego br., o godzinie 10.30. Zgodnie z warunkami przetargu, wykonawca zobowiązany jest wybudować nowe boisko w przeciągu pięciu miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inne artykuły

Przejdź do treści