Biegną dla dzieciaków

Z Bagdadu do Rzymu biegnie tegoroczna sztafeta „Przegoń Raka dla Dzieciaka”. W weekend biegacze dotarli do Zduńskiej Woli.

Zduńskowolanie Małgosia i Rafał Hawlowie z inicjatywą zbierania pieniędzy na profilaktykę  i leczenie nowotworów dziecięcych wystartowali przed rokiem. By zwrócić uwagę opinii publicznej, wspólnie z przyjaciółmi pokonali 750 km dzielących Zakopane i Hel. W efekcie udało im się uzbierać aż 115 tys. zł

W tym roku trasa sztafety wiedzie z Bagdadu do Rzymu. Jej organizatorzy w symboliczny sposób chcą pokazać, że pomimo pandemii można przekraczać granice. Nie biegną jednak z Iranu do Włoch. Start i meta ulokowane są bowiem w malowniczych wielkopolskich wsiach, które swoje nazwy dzielą ze stolicami odległych krajów. 

By nie było za prosto i za szybko, trasa wiedzie przez 900 km drogami województw wielkopolskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Znalazła się na niej również Zduńska Wola. W weekend na Kępinie odbył się piknik promujący zdrowy tryb życia. Uczestnicy sztafety namawiali też mieszkańców do udziału w tegorocznej zbiórce pieniędzy. Cel jak przed rokiem –  profilaktyka nowotworów dziecięcych. Każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na przesiewowe badania USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin, pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości rozwojowych.

– „Przegoń Raka dla Dzieciaka” integruje ludzi pełnych życiowej energii, pasji i zapału. To inicjatywa wielkiego serca, więc miło nam znów gościć w Zduńskiej Woli jej inicjatorów i uczestników – mówi prezydent Konrad Pokora. 

 

Dołącz do zbiórki „Przegoń Raka dla Dzieciaka” Fundacji Iskierka! 

1. Wejdź na stronę www.przegonraka.com.

2. Kliknij „wesprzyj bieg Bagdad-Rzym”.

3. Wpisz kwotę.

4. Potwierdź „Przejdź do płatności”.

5. Wybierz wygodną metodę płatności.

6 Zrealizuj płatność.

 

Możesz też dokonać bezpośredniego przelewu na konto fundacji. 

ING Bank Śląski
98 1050 0099 6781 1000 1000 1055
Fundacja ISKIERKA, ul. Adama Pługa 1/2, 02 – 047 Warszawa

Inne artykuły

Wyraź swoją opinię o pracy urzędu miasta

Czy jesteś zadowolona/zadowolony z obsługi w naszym urzędzie miasta? – na takie pytanie mogą już odpowiedzieć zduńskowolanie. Magistrat rozpoczął unikatowe na skalę Polski badanie jakości obsługi mieszkańców. Za fundusze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje go ukraiński startup technologiczny.

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Przejdź do treści