Biegną dla dzieciaków

Z Bagdadu do Rzymu biegnie tegoroczna sztafeta „Przegoń Raka dla Dzieciaka”. W weekend biegacze dotarli do Zduńskiej Woli.

Zduńskowolanie Małgosia i Rafał Hawlowie z inicjatywą zbierania pieniędzy na profilaktykę  i leczenie nowotworów dziecięcych wystartowali przed rokiem. By zwrócić uwagę opinii publicznej, wspólnie z przyjaciółmi pokonali 750 km dzielących Zakopane i Hel. W efekcie udało im się uzbierać aż 115 tys. zł

W tym roku trasa sztafety wiedzie z Bagdadu do Rzymu. Jej organizatorzy w symboliczny sposób chcą pokazać, że pomimo pandemii można przekraczać granice. Nie biegną jednak z Iranu do Włoch. Start i meta ulokowane są bowiem w malowniczych wielkopolskich wsiach, które swoje nazwy dzielą ze stolicami odległych krajów. 

By nie było za prosto i za szybko, trasa wiedzie przez 900 km drogami województw wielkopolskiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Znalazła się na niej również Zduńska Wola. W weekend na Kępinie odbył się piknik promujący zdrowy tryb życia. Uczestnicy sztafety namawiali też mieszkańców do udziału w tegorocznej zbiórce pieniędzy. Cel jak przed rokiem –  profilaktyka nowotworów dziecięcych. Każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na przesiewowe badania USG w obrębie jamy brzusznej oraz pachwin, pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych i innych nieprawidłowości rozwojowych.

– „Przegoń Raka dla Dzieciaka” integruje ludzi pełnych życiowej energii, pasji i zapału. To inicjatywa wielkiego serca, więc miło nam znów gościć w Zduńskiej Woli jej inicjatorów i uczestników – mówi prezydent Konrad Pokora. 

 

Dołącz do zbiórki „Przegoń Raka dla Dzieciaka” Fundacji Iskierka! 

1. Wejdź na stronę www.przegonraka.com.

2. Kliknij „wesprzyj bieg Bagdad-Rzym”.

3. Wpisz kwotę.

4. Potwierdź „Przejdź do płatności”.

5. Wybierz wygodną metodę płatności.

6 Zrealizuj płatność.

 

Możesz też dokonać bezpośredniego przelewu na konto fundacji. 

ING Bank Śląski
98 1050 0099 6781 1000 1000 1055
Fundacja ISKIERKA, ul. Adama Pługa 1/2, 02 – 047 Warszawa

Inne artykuły

Przejdź do treści