Biblioteka z potencjałem

Biblioteka XXI wieku. Trwa remont budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Będzie on zasilany energią słoneczną i przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Budynek biblioteki przechodzi solidną metamorfozę. Elektrycy zdemontują stare, energochłonne oprawy i zastąpią je energooszczędnymi ledami. Dobudowana zostanie wewnętrzna winda i poprawiona zostanie elewacja. Udogodnieniem dla osób niesłyszących i niewidzących będzie zakup systemu nawigującego z nadajnikiem. Z pomocą telefonu będą mogli oni bezpiecznie poruszać się po czytelni.

– Budowlańcy ocieplili fundamenty budynku. Ekipa przeniosła się do środka i wykonuje prace wewnątrz czytelni. Poprawimy jej funkcjonalność. Na parterze zlikwidujemy wąskie przejścia między regałami z książkami, które osobom z dysfunkcjami ruchowymi uniemożliwiały korzystanie z księgozbiorów – wyjaśnia Krystyna Bąk, dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Mieszkańcy w bibliotece będą mogli skorzystać z komputera z dostępem do internetu. Zostanie wyposażony on w elektronicznego lektora, który rozpoznaje i odczytuje tekst. Ponadto w bibliotece pojawi się program powiększający druk i pętla indukcyjna.

Przebudowę budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej realizuje sieradzka firma EKO-BUD Piotr Haraszkiewicz. Zgodnie z warunkami umowy na zakończenie inwestycji ma czas do czerwca 2023 roku. Na przebudowę i dostosowanie biblioteki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami miasto pozyskało 1,56 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści