Aktywni Seniorzy

Naszymi najważniejszymi mieszkańcami dziś i jutro są wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie. Życzymy Wam spokoju, wytrwałości i zdrowia, a także wiary w to, że jutro będzie lepiej. I zadowolenia z wnuków.

Wasze święto jest dla nas okazją do przybliżenia działań, które będą realizowane w najbliższym roku właśnie dla Was i wszystkich Seniorów w Zduńskiej Woli.

Choć miniony rok był niezwykle trudny dla realizacji jakichkolwiek działań społecznych, projekt „60+ smart city” jest już dobrze znany mieszkańcom.

Dzięki zaangażowaniu zduńskowolan w różnym wieku udało się przygotować projekt zagospodarowania skweru przy Pasażu Powstańców Śląskich, który będzie realizowany w tym roku. Powstanie przestrzeń miejska atrakcyjna dla każdego – z fontanną, leżakami, ławkami, niewielkim amfiteatrem, stołami do gier i mnóstwem zieleni. Wieczorem rozbłyśnie kameralnym oświetleniem jak z filmowego kadru. To będzie miejsce, w którym każde pokolenie znajdzie coś dla siebie.

W pierwszej połowie roku na ulicach pojawią się infokioski, które ułatwią dostęp do informacji o wydarzeniach w mieście, pozwolą podładować telefon czy sprawdzić rozkład jazdy autobusów.

Zaprosimy Was także na szkolenia i warsztaty, podczas których w przystępny sposób poprowadzimy Was przez fascynujący świat nowinek technologicznych, także tych w naszym mieście.

Rozpoczniemy z Wami prace nad Archiwum Ludzkich Historii – zapytamy o opowieści z Waszego życia, przepisy kulinarne, romanse i tragedie. Utrwalimy te wydarzenia w różny sposób – w formie nagrań, filmów czy pamiętnika.

A na koniec roku zaprosimy na Forum Międzypokoleniowe. Będzie to wydarzenie dla mieszkańców w każdym wieku, a jego formuła pozwoli na rozmowy o mieście widzianym z różnych perspektyw i z poszanowaniem różnych potrzeb.

Inne artykuły

Przejdź do treści