Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Działki dla młodych

 

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

 

Miasto wyodrębniło piętnaście atrakcyjnych działek na zduńskowolskim osiedlu Karsznice. W drugiej połowie roku pod młotek pójdzie teren między ulicami Mikołaja Kopernika i Krańcowej. Geodeci pracują nad wytyczeniem granic poszczególnych działek, będą one różnej wielkości. Nieopodal przebiega linia energetyczna, a także poprowadzona jest kanalizacja sanitarna, więc budowa przyłączy nie sprawi nowym właścicielom problemu.

Działki będą sprzedawane w formie przetargu ustnego. – W ciągu dwunastu miesięcy od zakupu nabywcy będą zobowiązani wystartować z budową domu. Inwestycja powinna być gotowa w ciągu trzech lat – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Dlaczego miasto stawia takie warunki? – Nie chcemy, by działki stały odłogiem. Stawiamy warunki, ale dajemy także coś w zamian: niską cenę startową  – wyjaśnia.

 

Sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne to nowy filar programu rozwoju rynku nieruchomości w Zduńskiej Woli. Skorzystają młodzi zduńskowolanie.

W ramach pilotażu urząd w 2021 r. wystawił na sprzedaż dwanaście działek pod budowę domów jednorodzinnych. Oferta została stworzona z myślą o młodych rodzinach, które marzą o swoim domu. Pod młotek poszły parcele wydzielone na terenie między ulicami Saneczkową a Tenisową, które odchodzą od ulicy Piłkarskiej. Wszystkie mają podobno wielkość – 700 m kw., więc są idealne pod budownictwo jednorodzinne. Położone są blisko sieci energetycznej i kanalizacji. Młodych mieszkańców do startu w licytacji przekonała bliskość przedszkola i szkół.

Działki sprzedawane były w formie licytacji ustnej. Cena wywoławcza każdej z dwunasta wynosiła 25 tys. zł. Sprzedane zostały w trakcie dwóch aukcji Osoby, które kupiły ziemię, miasto postawiło warunki – w ciągu 12 miesięcy od zakupu inwestor musi wystartować z budową domu. Inwestycja powinna być gotowa w ciągu trzech lat.

Przejdź do treści