Działki dla młodych

Sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne to nowy filar programu rozwoju rynku nieruchomości w Zduńskiej Woli. Skorzystają młodzi zduńskowolanie.

W ramach pilotażu urząd w 2021 r. wystawił na sprzedaż dwanaście działek pod budowę domów jednorodzinnych. Oferta została stworzona z myślą o młodych rodzinach, które marzą o swoim domu. Pod młotek poszły parcele wydzielone na terenie między ulicami Saneczkową a Tenisową, które odchodzą od ulicy Piłkarskiej. Wszystkie mają podobno wielkość – 700 m kw., więc są idealne pod budownictwo jednorodzinne. Położone są blisko sieci energetycznej i kanalizacji. Młodych mieszkańców do startu w licytacji przekonała bliskość przedszkola i szkół.

Działki sprzedawane były w formie licytacji ustnej. Cena wywoławcza każdej z dwunasta wynosiła 25 tys. zł. Sprzedane zostały w trakcie dwóch aukcji Osoby, które kupiły ziemię, miasto postawiło warunki – w ciągu 12 miesięcy od zakupu inwestor musi wystartować z budową domu. Inwestycja powinna być gotowa w ciągu trzech lat.

Przejdź do treści