»

Zwycięstwo po rzutach karnych

W środę 6 września na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz 2. rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski z pierwszoligowym zespołem MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, jednak w rzutach karnych lepszym zespołem okazała się drużyna Pogoni pokonując rywalki 4:3.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – MUKS DARGFIL TOMASZÓW MAZOWIECKI   1:1 (0:0) karne 4:3

0:1 – Elżbieta Buk (62′)
1:1 – Martyna Kowalska (89′)

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak (75′ Olga Kopeć), Michalina Sutowicz – Martyna Kowalska, Julita Augustyniak (50′ Justyna Kapuściak), Marta Grzelak (23′ Patrycja Okoń) , Weronika Góra, Klaudia Łoboda – Martyna Szymczak, Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
Karolina Pierzchała – Monika Kaluszka, Aleksandra Wójciak, Aleksandra Jasnowska, Magdalena Kapała – Marlena Jaroszewska, Maria Murawska, Mariola Witoń, Joanna Sieczkarek – Elżbieta Buk, Julia Chudy
Na zmiany wchodziły: Kinga Kurek, Gabriela Daleszczyk, Daria Dąbrowska, Anna Mnich
Trener drużyny: Radosław Wilczyński
Kierownik drużyny: Piotr Witoń

ŻÓŁTE KARTKI:
Michalina Sutowicz (Pogoń)
Kinga Kurek, Daria Dąbrowska (Dargfil)

SĘDZIOWIE MECZU:
Tomasz Majkowski (główny), Łukasz Tomczyk – Kamil Lipka (asystenci)

RELACJA Z MECZU:

Drużyna Pogoni przystępowała do meczu pucharowego z wyżej notowanym zespołem opromieniona zwycięstwem w ubiegłą niedzielę na inaugurację 2 ligi kobiet z zespołem z Teresina. Przebieg meczu dostarczył wiele emocji wśród licznie przybyłych kibiców. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była seria rzutów karnych.
W pierwszej połowie meczu przewagę posiadały gospodynie, które częściej były przy piłce. Pierwszą sytuację stworzyły sobie w 2 minucie meczu zawodniczki Dargfilu, ale groźny strzał zza pola karnego pewnie obroniła bramkarka Pogoni Beata Rogowska. Gospodynie odpowiedziały w 6 minucie, kiedy po składnej akcji całego zespołu Martyna Kowalska znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką gości, ale jej strzał odbiła Karolina Pierzchała, która również poradziła sobie ze strzałem nadbiegającej Justyna Kubik. W 20 minucie lewą stroną boiska przemknęła Marta Grzelak i mocno dośrodkowała piłkę w pole karne gości gdzie w ostatniej chwili piłkę wybiła jedna z zawodniczek Dargfilu. Przed końcem pierwszej odsłony meczu jeszcze groźnie z 20 metrów uderzała Klaudia Łoboda, ale bramkarka gości nie dała się zaskoczyć.
Druga połowa meczu była jeszcze ciekawsza. W 52 minucie po dograniu piłki z lewej strony w pole karne gości od Patrycji Okoń blisko zdobycia bramki była Martyna Szymczak. Dziesięć minut później po składnej akcji gości dobrze grająca do tej pory defensywa Pogoni popełniła błąd, który wykorzystała Elżbieta Buk i z bliskiej odległości pokonała Beatę Rogowską. Po strzelonej bramce tomaszowianki przejęły inicjatywę i w ciągu 10 minut miały jeszcze dwie dobre okazje na podwyższenie wyniku, ale dobrze dysponowana Beata Rogowska nie dała się pokonać. Drużyna Pogoni walczyła ambitnie do końca i to przyniosło efekt minutę przed końcem meczu, kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Klaudię Łobodę najwyżej do piłki wyskoczyła Martyna Kowalska i fantastycznym strzałem głową doprowadziła do wyrównania.
W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem remisowym i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które pokonały w rzutach karnych gości 4:3. Dzięki temu zwycięstwu zespół Pogoni awansował do wielkiego finału wojewódzkiego Pucharu Polski, który zaplanowany jest na środę 20 września o godzinie 17:00 na Stadionie Kolejarza w Łodzi. Przeciwnikiem zduńskowolanek będzie zwycięzca meczu Kotan Ozorków – UKS SMS II Łódź.

Teraz drużynę Pogoni czeka mecz II kolejki 2 ligi kobiet, który zostanie rozegrany w sobotę 9 września o godzinie 17:00 na wyjeździe z zespołem GOSiRKI Piaseczno.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Żonkile na ulicach Zduńskiej Woli

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie w 1943 roku, na ulicach Zduńskiej Woli pojawiły się żonkile. Te kwiaty są symbolem pamięci o bohaterskim zrywie ludności żydowskiej. W akcji „Łączy nas pamięć” wzięli udział samorządowcy i młodzież zduńskowolska.

WTOOPA – Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Zduńskiej Woli

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA trwają w Zduńskiej Woli. Aktorzy teatrów amatorskich przyjechali na warsztaty, a także prezentację swoich spektakli. Można je oglądać w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

Zielony Budżet po konsultacjach

W 2025 roku w ramach Zielonego Budżetu zostanie zrealizowany jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a oceniony jako najlepszy podczas przeprowadzonych konsultacji. Inwestycja będzie przeprowadzona na osiedlu Nowe Miasto.

Drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice

Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z sąsiednią gminą Zapolice i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem.

Kępina będzie oczyszczana

W tym roku rozpocznie się oczyszczanie zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli ekologiczną metodą bioremediacji. Podpisana został umowa z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, który udzielił miastu dotacji.

„Maciej Kuźmiński Company” w Ratuszu

Zduńskowolanie mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak wygląda codzienna praca grupy tancerzy Macieja Kuźmińskiego. Choreograf pochodzący ze Zduńskiej Woli pokazał to na otwartej próbie w sali widowiskowej Ratusza.