Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zmieniamy Kępinę

Pomost dla rowerków wodnych i kajaków, remont zaniedbanego parkingu i przebudowa pętli autobusowej – miasto planuje kolejne prace wokół zielonych płuc Zduńskiej Woli.

Zbiornik wodny położony w sąsiedztwie Lasu Paprockiego jest ulubionym zielonym miejscem zduńskowolan. Można tu odpocząć, pobiegać lub spotkać się z znajomymi i zorganizować piknik czy ognisko. Tętni ono życiem od bladego świtu do późnego wieczora. Spotkać można tutaj wędkarzy, biegaczy, rowerzystów i osoby spacerujące wśród w otoczeniu przyrody. Teren wokół zbiornika jest oświetlony, a na latarniach zainstalowane są kamery.  Miasto zadbało także o rozwój infrastruktury do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych.

– W ubiegłym roku wybudowaliśmy tu kolorowy plac zabaw, ścieżkę edukacyjną, siłownie plenerową oraz strefę wypoczynkową ze stołem do gry w szachy. Na tę inwestycje pozyskaliśmy ponad 900 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – wylicza Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. – W planie na ten rok mamy przebudowę pętli autobusowej. Zostanie ona gruntownie przebudowa i wyposażona w przystanek komunikacji publicznej – dodaje.

Trwają również prace nad dokumentacją projektową, która jest niezbędna do wybudowania wielofunkcyjnego pomostu. Latem mogłyby cumować do niego kajaki, co wzbogaci turystycznie Kępinę.

Nowy parking przy ulicy Głównej. Do dyspozycji mieszkańców zostało oddanych blisko sześćdziesiąt miejsc postojowych oraz nowy chodnik, który prowadzi prosto do zbiornika. – Zadbaliśmy o to, aby parking został oświetlony. Wytyczyliśmy na nim także cztery miejsca dla osób z niepełnosprawności oraz dwa dla busów czy kamperów – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Prace nad niecką dzisiejszego zbiornika wodnego na Kępinie ruszyły w 1986 r. Ich inicjatorem był ówczesny naczelnik miasta Zduńska Wola Stefan Warulik.

Inne artykuły

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Wieczór z Wawrzynem w Ratuszu

„Wieczór z Wawrzynem” to pierwsza odsłona obchodów 40-lecia pracy Andrzeja Wawrzyniaka: muzyka, autora tekstów oraz instruktora w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Koncert odbył się w czwartek, 11 kwietnia.

Komisje się napracowały, prezydent dziękuje

Obwodowe komisje wyborcze w Zduńskiej Woli przeliczyły łącznie karty wyborcze wrzucone do urn przez 15 tysięcy mieszkańców Zduńskiej Woli. A miejska komisja przyjęła ich protokoły w wyborach na prezydenta i do rady miasta. Za ciężką pracę należą im się podziękowania.

Przejdź do treści