Zmieniamy Kępinę

Pomost dla rowerków wodnych i kajaków, remont zaniedbanego parkingu i przebudowa pętli autobusowej – miasto planuje kolejne prace wokół zielonych płuc Zduńskiej Woli.

Zbiornik wodny położony w sąsiedztwie Lasu Paprockiego jest ulubionym zielonym miejscem zduńskowolan. Można tu odpocząć, pobiegać lub spotkać się z znajomymi i zorganizować piknik czy ognisko. Tętni ono życiem od bladego świtu do późnego wieczora. Spotkać można tutaj wędkarzy, biegaczy, rowerzystów i osoby spacerujące wśród w otoczeniu przyrody. Teren wokół zbiornika jest oświetlony, a na latarniach zainstalowane są kamery.  Miasto zadbało także o rozwój infrastruktury do wypoczynku i zabawy dla najmłodszych.

– W ubiegłym roku wybudowaliśmy tu kolorowy plac zabaw, ścieżkę edukacyjną, siłownie plenerową oraz strefę wypoczynkową ze stołem do gry w szachy. Na tę inwestycje pozyskaliśmy ponad 900 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – wylicza Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. – W planie na ten rok mamy przebudowę pętli autobusowej. Zostanie ona gruntownie przebudowa i wyposażona w przystanek komunikacji publicznej – dodaje.

Trwają również prace nad dokumentacją projektową, która jest niezbędna do wybudowania wielofunkcyjnego pomostu. Latem mogłyby cumować do niego kajaki, co wzbogaci turystycznie Kępinę.

Nowy parking przy ulicy Głównej. Do dyspozycji mieszkańców zostało oddanych blisko sześćdziesiąt miejsc postojowych oraz nowy chodnik, który prowadzi prosto do zbiornika. – Zadbaliśmy o to, aby parking został oświetlony. Wytyczyliśmy na nim także cztery miejsca dla osób z niepełnosprawności oraz dwa dla busów czy kamperów – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Prace nad niecką dzisiejszego zbiornika wodnego na Kępinie ruszyły w 1986 r. Ich inicjatorem był ówczesny naczelnik miasta Zduńska Wola Stefan Warulik.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści