Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zmarł nadbrygadier w st. spocz. Marek Jasiński – Honorowy Obywatel Zduńskiej Woli

14 maja 2024 r. zmarł nadbrygadier w st. spocz. Marek Jasiński, były zastępca komendanta głównego PSP w latach 1997–2001, członek Klubu Generałów PSP, Honorowy Obywatel Zduńskiej Woli.

Z głębokim żalem żegnamy Honorowego Obywatela Zduńskiej Woli, nadbrygadiera w st. spocz. Marka Jasińskiego.  Zmarł 14 maja 2024 roku w wieku 70 lat.

Marek Jasiński pracę zawodową rozpoczął w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi na stanowisku oficera ds. operacyjnych. 1 lipca 1992 roku został powołany na stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Łodzi. 11 grudnia 1997 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego PSP, a we wrześniu 2000 roku także na stanowisko Zastępcy Szefa Obrony Cywilnej Kraju. 4 maja 1999 roku Prezydent RP nadał Markowi Jasińskiemu stopień generalski  nadbrygadiera.

Tytuł Honorowego Obywatela Zduńskiej Woli Markowi Jasińskiemu nadano uchwałą Rady Miasta Zduńska Wola z 25 października 2001 roku.

Honorowym Obywatelem Zduńskiej Woli został za zasługi, jakie miał dla zduńskowolskiej jednostki Państwowej Straży Pożarnej i podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.  To dzięki jego wsparciu dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Zduńskiej Woli zakupiono pierwszy 30 metrowy podnośnik wyprodukowany przez Bumar Koszalin.

W czasie sprawowania przez generała Jasińskiego funkcji zastępcy komendanta głównego, w jednostce w Zduńskiej Woli nastąpił rozwój na niespotykaną skalę, a jakość zabezpieczenia przeciwpożarowego zmieniła się diametralnie.

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści