Zlikwidujemy kolejne kopciuchy

Kamienica przy ulicy Getta Żydowskiego 7 zmieni się nie do poznania! Miasto zdobyło ponad 870 tys zł dofinansowania na jej remont. Oficyny zostaną ocieplone i podłączone do miejskiego ogrzewania. 

Kolejne trujące kopciuchy znikną z krajobrazu centrum miasta. Dwadzieścia sześć węglowych pieców, które od wczesnej jesieni do później wiosny truły mieszkańców zostaną zlikwidowane dzięki remontowi dwóch budynków przy ulicy Getta Żydowskiego 7. To czyste powietrze dla wszystkich mieszkańców i komfort dla lokatorów.

– Pomimo wysokich cen materiałów budowlanych i galopującej inflacji konsekwentnie modernizujemy budynki należące do miasta. Nasz główny cel to walka o czyste powietrze i skuteczne podnoszenie standardów miejskich kamienic – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z wymianą starego źródła ogrzewania budynek zostanie także ocieplony, by mieszkańcy mogli zatrzymywać ciepło i zmniejszyć zużycie energii. Hydraulicy położą instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Ekipa remontowa ociepli strop budynku i wymieni niektóre okna i drzwi.

Dodatkowo wyremontowana i podłączona do miejskiego ogrzewania zostanie sąsiednia kamienica przy ulicy Getta Żydowskiego 5. Budowlańcy wymienią w niej stare, nieszczelne okna i drzwi oraz ocieplą ściany zewnętrzne. Na złom trafią także kolejne kopciuchy, które zanieczyszczają powietrze w Zduńskiej Woli.

Na remont i podłączenie kamienicy do miejskich sieci cieplnych urząd zdobył ponad 870 tys zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wcześniej miasto uzyskało niemal 4 mln zł z budżetu centralnego na remont kompleksu kamienic przy ul. Sieradzkiej 26, 28, 30, 31 i 32A i termomodernizację budynków przy ulicy Sieradzkiej 15, Łaskiej 15 i 17. Z ośmiu kamienic na złom trafiło 109 trujących kopciuchów.

Inne artykuły

Cenowy skok na kasę basenów

Coraz mocniej galopującą inflację i drakoński skok cen energii elektrycznej odczuwa kryta pływalnia. Czy sześciokrotna podwyżka opłat za prąd spowoduje tymczasowe zamknięcie Zduńskiej Wody?

Dodatek nie tylko węglowy

Wysoki wzrost cen podstawowych produktów odczuwają domowe budżety zduńskowolan. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej wypłaci świadczenie pieniężne mieszkańcom, którzy swoje domy ogrzewają m.in. drewnem czy gazem LPG.

Głosujemy!

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim Zduńskiej Woli. Do przyszłorocznej edycji mieszkańcy zgłosili trzydzieści cztery projekty. Dwadzieścia trzy z nich spełniły wymogi formalne i merytoryczne.

Dla kogo mieszkania na Juliusza 5-9?

Znamy kryteria oceny wniosków o wynajem mieszkań w bloku, który powstaje na ulicy Juliusza 5-9. Budynek ma być gotowy do zamieszkania w pierwszej połowie 2023 roku.

Rowerem trzy godziny za darmo!

Trzy pierwsze godziny użytkowania rowerów miejskich za darmo od dziś do niedzieli! To prezent dla zduńskowolan z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Miasto zachęca, by przesiadać się z samochodów na rowery lub do autobusów miejskich. MPK rozpoczął właśnie badanie opinii pasażerów.

83. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Osiemdziesiąt trzy lata temu Związek Radziecki bez wypowiedzenia wojny dokonał napaści zbrojnej na Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Przejdź do treści