Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Zasadzimy tutaj piętnaście nowych krzewów iglastych oraz rabaty z kilkunastoma nasadzeniami kosodrzewiny i hortensji bukietowych. Wśród zieleni zainstalowane zostaną nowe wygodne ławki, a przy nich – kosze na śmieci – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija siedemnastego sierpnia br. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję w ciągu trzech miesięcy od dnia podpisania umowy.

Kompozycje kolorowych kwiatów w przyszłym roku ubogacą Plac Zwycięstwa i ulicę 1 maja na osiedlu Karsznice. Proekologiczny pomysł do pierwszego w historii Zduńskiej Woli Zielonego Budżetu zgłosili karszniccy społecznicy. Po głosowaniu trafił on na listę przyrodniczych inwestycji, które zostaną zrealizowane w 2023 roku.

 

 

 

 

 

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Masz zielone, grasz w zielone

Kwiatowe kaskady w Karsznicach i Zielone Osiedle Jana Pawła II – to te proekologiczne projekty zgłoszone przez mieszkańców do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli urząd miasta zrealizuje w przyszłym roku.

Przejdź do treści