Logo Miasta Zduńska Wola

Zielone Karsznice

Kompozycje kolorowych kwiatów ubogaciły Plac Zwycięstwa oraz ulicę 1 Maja. Propozycje instalacji donic z roślinami mieszkańcy zgłosili do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli.

W wciśniętym między budynkami osiedlowym skwerze oraz ulicy 1 Maja w okolicach filii Miejskiego Domu Kultury ogrodnicy zamontowali donice z kolorowymi kompozycjami kwiatów. Rośliny są niezwykle estetyczne i dodają niepowtarzalnego uroku. Uprawiane w kaskadach pełnią ważną funkcję w zachowaniu bioróżnorodności. Przyciągają owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle, co wpływa na zwiększenie ilości owoców i nasion.

Kwiatowe kaskady to inicjatywa karsznickich społeczników. Zgłosili oni potrzebę ukwiecenia kolejowej dzielnicy. Przyrodniczy projekt w pierwszym Zielonym Budżecie Zduńskiej Woli zdobył 293 pozytywnych opinii i zajął w głosowaniu pierwsze miejsce.

 

 

Inne artykuły

Inscenizacja historyczna w 160 – rocznicę Powstania Styczniowego

Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli zaprasza w sobotę, 3 czerwca, na widowisko historyczne przybliżające udział zduńskowolan w powstaniu styczniowym 1863 roku. W programie inscenizacja historyczna i możliwość zwiedzania kościoła ewangelickiego przy Alejach Tadeusza Kościuszki.

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści