Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zielone Karsznice

Kompozycje kolorowych kwiatów ubogaciły Plac Zwycięstwa oraz ulicę 1 Maja. Propozycje instalacji donic z roślinami mieszkańcy zgłosili do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli.

W wciśniętym między budynkami osiedlowym skwerze oraz ulicy 1 Maja w okolicach filii Miejskiego Domu Kultury ogrodnicy zamontowali donice z kolorowymi kompozycjami kwiatów. Rośliny są niezwykle estetyczne i dodają niepowtarzalnego uroku. Uprawiane w kaskadach pełnią ważną funkcję w zachowaniu bioróżnorodności. Przyciągają owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle, co wpływa na zwiększenie ilości owoców i nasion.

Kwiatowe kaskady to inicjatywa karsznickich społeczników. Zgłosili oni potrzebę ukwiecenia kolejowej dzielnicy. Przyrodniczy projekt w pierwszym Zielonym Budżecie Zduńskiej Woli zdobył 293 pozytywnych opinii i zajął w głosowaniu pierwsze miejsce.

 

 

Inne artykuły

Zajęcia sportowe w weekendy. Miasto poszukuje animatorów

„Aktywny weekend” to nowa forma zajęć sportowych, jakie mają być organizowane na boiskach szkolnych w Zduńskiej Woli. Miasto ma ofertę dla osób, które chciałyby prowadzić w weekendy zajęcia sportowe na przyszkolnych obiektach sportowych.

Targi edukacyjne w Zduńskiej Woli

Targi edukacyjne dla ósmoklasistów zorganizowano w I Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. Uczniowie byli kuszeni przez szkoły średnie, by wybrali właśnie tę drogę edukacji.

Przejdź do treści