Zielone inicjatywy zduńskowolan

Zazielenienie przestrzeni publicznej, ogrody społeczne i parki kieszonkowe. Mieszkańcy zgłosili osiemnaście proekologicznych pomysłów do pierwszego w historii miasta Zielonego Budżetu. Do podziału jest co najmniej 200 tys zł.

Kompozycje kolorowych kwiatów, które stanowią alternatywę dla trawników i są swoistym rajem dla owadów. Niewielkie ogródki zlokalizowane w miejskiej zabudowie, wśród wielorodzinnych budynków i ruchliwych ulic. Małe zieleńce zorganizowane na niewielkim obszarze w centrum miasta, a więc idealne miejsce do codziennych spotkań i odpoczynku. To tylko kilka pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców.

Zielony Budżet Zduńskiej Woli ma charakter konsultacyjny. Na realizację najciekawszych pomysłów urząd przeznaczy co najmniej 200 tys zł. Projekty, które będą spełniały kryteria formalne i merytoryczne, zostaną zaprezentowane publicznie. Przez cały czerwiec mieszkańcy będą mogli przedstawić swoją opinię na ich temat. Najwyżej ocenione inicjatywy zostaną zrealizowane przez urząd w przyszłym roku.

Inne artykuły

Przejdź do treści