Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Zduńskowolska Rada Seniorów na posiedzeniu

Zduńskowolska Rada Seniorów spotkała się na sesji we wtorek, 14 listopada. Seniorzy podczas posiedzenia uzupełnili skład prezydium rady.

Spotkanie Zduńskowolskiej Rady Seniorów odbyło się 14 listopada w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskie Woli. Rada podjęła między innymi uchwałę o uzupełnieniu składu prezydium. Wybrano Ewę Rychlińską na wiceprzewodniczącą Zduńskowolskiej Rady Seniorów.

Rada uzupełniła skład prezydium w związku ze śmiercią Stefanii Idziak, która pełniła tę funkcję. Jednocześnie została także podjęta uchwałą o wygaśnięciu mandatu.

Seniorzy pracujący w radzie przyjęli także plan pracy na pierwszy kwartał 2024 roku oraz plan dyżurów radnych na ten sam okres.

Zduńskowolska Rada Seniorów została powołana w październiku 2018 roku. Jej kadencja kończy się wraz z upływem kadencji Rady Miasta Zduńska Wola. Seniorzy spotykają się nie rzadziej niż co kwartał. Kolejna sesja Zduńskowolskiej Rady Seniorów zaplanowana została na 13 lutego 2024 r. godz. 10.00 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych.

Obecnie członkami rady są:

Maria Donat  – przewodnicząca Zduńskowolskiej Rady Seniorów
Stanisław Czernik  – wiceprzewodniczący Zduńskowolskiej Rady Seniorów
Ewa Rychlińska – wiceprzewodnicząca Zduńskowolskiej Rady Seniorów
Maria Brzozowska
Jolanta Buchowicz
Henryk Domagała
Henryk Gruchaj
Jadwiga Kochańska
Piotr Skorek
Irena Wolf

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści