»

Zduńskowolanie przywieźli z Mistrzostw Świata Mastersów w Lekkiej Atletyce 5 medali!

W Toruniu zakończyły się Mistrzostwa Świata Mastersów w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy ze Zduńskiej Woli zdobyli aż 5 medali. Złoto w rzucie oszczepem zdobył Wojciech Kikowski. Srebrny medal w klasyfikacji drużynowej półmaratonu wywalczyła Anna Zalewska, która indywidualnie w swojej kategorii była 12. Dwa srebrne medale, zdobyte w rzucie dyskiem i rzucie ciężarkiem, przywiozła Marzena Ignaczak. Brąz w rzucie ciężarkiem wywalczył Andrzej Suliński, który w rzucie młotem zajął 8. miejsce. Z powodu kontuzji nie wystąpił w biegu na 800 m Zygmunt Werecki.

To były 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. Zduńskowolanie przyczynili się do świetnego wyniku reprezentacji Polski, która w sumie zdobyła w Toruniu aż 182 medale, co dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Mistrzostwa trwały od 23 do 30 marca. W rywalizacji uczestniczyło przeszło 4 tysiące sportowców z 88 krajów.

Mistrz Świata Wojciech Kikowski, po zdobyciu złotego medalu, napisał na swoim fejsbukowym profilu: „Królową sportu zacząłem uprawiać mając 13 lat! Po 58 latach systematycznego treningu zostałem…. mistrzem świata!! Lepiej późno niż wcale!!! Nie poddawajcie się!!!”

Wspólne kroki w Cyberświecie

Szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych „Wspólne kroki w Cyberświecie” zorganizowano w Zduńskiej Woli. Kolejnym krokiem będą działania, jakie mają realizować w swoich placówkach z uczniami.

Strzały sukcesu

Pistolety gotowe, cel ustawiony. Zwodnicy Sokoła Zduńska Wola wzięli udział w IV Rundzie Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików „Puchar Wiosny”