Zduńska Wola w remoncie

Kolejne miliony złotych na przebudowy dróg na terenie Zduńskiej Woli! Miasto i powiat pozyskały fundusze na realizację priorytetowych projektów komunikacyjnych.

Są pieniądze na drugi etap przebudowy układu drogowego wokół ulicy Jodłowej! Zduńskowolskie starostwo powiatowe zawnioskowało do Rządowego Funduszu Polski Ład o ponad 11 mln zł na remont ulicy Spółdzielczej i Staszica. Przetarg na wykonanie tych prac powiat ogłosi jeszcze w tym roku. Tymczasem wybrano wykonawcę remontu ulicy Jodłowej. Drogowcy wjadą na nią w drugiej połowie roku. Po remoncie jest już natomiast ulica Borowa, której przebudowę sfinansował urząd miasta.

– Za nami ciężka walka o remont ulicy Jodłowej i okolicznych dróg, które wymagają pilnych remontów. Dziś jestem już spokojniejszy o przyszłość tych projektów, bo powiat pozyskał kolejną transzę tak potrzebnych środków. Jeśli dodać do tego remonty prowadzone przez miasto, już niedługo mieszkańcy tego rejonu Zduńskiej Woli powinni poczuć ulgą – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Urząd miasta także zdobył fundusze z budżetu centralnego. Dzięki temu jeszcze w tym roku ruszy modernizacja ulicy Karola Szymanowskiego oraz Prostej do Wilczej, a także Mostowej z przebudową przepusty, który jest głównym elementem odwadniania miasta. Na skrzyżowaniu ulicy Złotej z Prostą powstanie zaś rondo, które upłynni ruch i poprawi bezpieczeństwo. Miasto pozyskało na ten cel ponad 12 mln zł.

Dla wszystkich tych inwestycji urząd miasta ma już przygotowaną dokumentację techniczną. – Od ponad trzech lat w biurach odpowiedzialnych za rozwój infrastruktury drogowej trwa mrówcza praca nad przygotowaniem planów budowy i przebudowy wielu ulic. Choć jej nie widać, przynosi ogromne efekty. Bo gdy pojawia się szansa na pozyskanie środków zewnętrznych, jesteśmy gotowi wystawiać kolejne projekty i zdobywamy pieniądze – wyjaśnia Konrad Pokora.

Warunkiem pozyskania pieniędzy z Rządowego Funduszu Polski Ład było rozpisanie przetargów jeszcze w 2022 r. – Gdybyśmy nie mieli pełnej dokumentacji, nie bylibyśmy w stanie spełnić tego warunku. Na szczęście myślimy dwa kroki do przodu – dodaje Pokora.

Urząd miasta konsekwentnie realizuje projekt utwardzania miejskich gruntówek. Właśnie oddał po remontach ulice Żurawią, Borową i Lawendową. W centrum rozpoczął też długo oczekiwaną inwestycję przedłużenia ulicy Stefana Złotnickiego w kierunku Komisji Edukacji Narodowej. Nowa droga otworzy dostęp do działek inwestycyjnych w centrum Zduńskiej Woli.

Inne artykuły

Zgłosiłeś swój piec urzędnikom? Masz czas do końca czerwca!

Ponad 80 proc. właścicieli nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! Jeśli masz w domu piec, musisz to zrobić do 30 czerwca 2022 r. Niezależnie czy palisz w nim węglem, gazem czy pelletem. Jeśli przekroczysz termin, grozi ci mandat nawet 5000 zł.

Ruszamy na podbój świata

Zduńska Wola zaprezentuje się całemu światu! Miasto będzie aktywnym uczestnikiem World Urban Forum, największej na świecie konferencji o rozwoju miast. Impreza startuje dziś w Katowicach jako forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent po raz czwarty z absolutorium

Rada Miasta udzieliła prezydentowi absolutorium za zrealizowanie zeszłorocznego budżetu. – Pomimo kryzysów konsekwentnie idziemy do przodu – Konrad Pokora podsumowywał rok 2021.

Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Startuje Budżet Obywatelski 2023

Znów będzie więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Wartość Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,1 mln zł. Od 4 lipca będzie można zgłaszać projekty – najwyżej ocenione urząd miasta zrealizuje w 2023 r.

Medaliści olimpijscy na wyciągnięcie ręki

Plejada medalistów w Zduńskiej Woli! W Pikniku Mistrzów Sportu udział wezmą utytułowani lekkoatleci, zapaśnicy, wioślarze, sztangiści i koszykarze. Będzie można spróbować swoich sił w tych dyscyplinach i zdobyć autografy mistrzów.

Przejdź do treści