»

Zdolni młodzi karatecy

W dniu 23-03-2019r. w Malanowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w karate. Kategorie kata i kumite podzielone były na grupy wiekowe i wagowe.  Wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 22 ośrodków z Polski.

Zduńskowolski  Klub Karate Kyokushin reprezentowało 9 zawodników. Wszyscy wystartowali w kata zajmując następujące miejsca: Karol Konieczko 2. miejsce, Igor Aniołkiewicz 2. miejsce, Ewa Pierzakowska i Krzysztof Kunce 4. miejsce. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca. Zawody w kata stały na wysokim poziomie technicznym.  O zwycięstwie decydowały niewielkie błędy  w wykonywanym  kata.

Natomiast w kumite wystartowało 6 zawodników. Miejsce 3. na podium wywalczyła Zofia Kikowska, a miejsce 4. zajął Wojciech Komodziński. Walki były ekscytujące zarówno dla publiczności jak i dla zawodników. Każdy walczący dawał z siebie wszystko,  byle być lepszym od przeciwnika.

Nasi zawodnicy nie zajęli wysokich miejsc,  ale tanio skóry nie sprzedali, a starty należy potraktować jako dobry trening i zdobywanie nowych doświadczeń.

Tekst i zdjęcia: Bogdan Jankowski (Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin)

Wspólne kroki w Cyberświecie

Szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych „Wspólne kroki w Cyberświecie” zorganizowano w Zduńskiej Woli. Kolejnym krokiem będą działania, jakie mają realizować w swoich placówkach z uczniami.

Strzały sukcesu

Pistolety gotowe, cel ustawiony. Zwodnicy Sokoła Zduńska Wola wzięli udział w IV Rundzie Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików „Puchar Wiosny”