Zbudujemy ważny łącznik drogowy

Ulica Jasna dołącza do mapy inwestycji drogowych zaplanowanych na ten rok. Na projekt jej rozbudowy urząd miasta pozyskał właśnie finansowanie z budżetu państwa.

Choć odcinek, o który zostanie rozbudowana ulica Jasna, nie jest może imponująco długi, ma jednak ogromne znaczenie dla komunikacji w Zduńskiej Woli. – Czterysta metrów, które zbudujemy stworzy bowiem połączenie ul. Adama Mickiewicza z ul. Prostą, co zredukuje ruch na innych ulicach w mieście – wyjaśnia wiceprezydent Paweł Szewczyk. – Myślimy o układzie drogowym, jak o systemie naczyń połączonych. Czasem niewielka interwencja inżynieryjna może wspomóc jego działanie – dodaje.

Urząd zrealizował już ważny etap przebudowy ul. Jasnej. W ubiegłym roku drogowcy zbudowali tu most na rzece Pichnie.

Asfaltowy łącznik powstanie do końca 2022 r. Jego budowę Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wsparł kwotą 1,57 mln zł.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści