Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Zbudujemy ważny łącznik drogowy

Ulica Jasna dołącza do mapy inwestycji drogowych zaplanowanych na ten rok. Na projekt jej rozbudowy urząd miasta pozyskał właśnie finansowanie z budżetu państwa.

Choć odcinek, o który zostanie rozbudowana ulica Jasna, nie jest może imponująco długi, ma jednak ogromne znaczenie dla komunikacji w Zduńskiej Woli. – Czterysta metrów, które zbudujemy stworzy bowiem połączenie ul. Adama Mickiewicza z ul. Prostą, co zredukuje ruch na innych ulicach w mieście – wyjaśnia wiceprezydent Paweł Szewczyk. – Myślimy o układzie drogowym, jak o systemie naczyń połączonych. Czasem niewielka interwencja inżynieryjna może wspomóc jego działanie – dodaje.

Urząd zrealizował już ważny etap przebudowy ul. Jasnej. W ubiegłym roku drogowcy zbudowali tu most na rzece Pichnie.

Asfaltowy łącznik powstanie do końca 2022 r. Jego budowę Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wsparł kwotą 1,57 mln zł.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści