Logo Miasta Zduńska Wola

Zbudujemy ważny łącznik drogowy

Ulica Jasna dołącza do mapy inwestycji drogowych zaplanowanych na ten rok. Na projekt jej rozbudowy urząd miasta pozyskał właśnie finansowanie z budżetu państwa.

Choć odcinek, o który zostanie rozbudowana ulica Jasna, nie jest może imponująco długi, ma jednak ogromne znaczenie dla komunikacji w Zduńskiej Woli. – Czterysta metrów, które zbudujemy stworzy bowiem połączenie ul. Adama Mickiewicza z ul. Prostą, co zredukuje ruch na innych ulicach w mieście – wyjaśnia wiceprezydent Paweł Szewczyk. – Myślimy o układzie drogowym, jak o systemie naczyń połączonych. Czasem niewielka interwencja inżynieryjna może wspomóc jego działanie – dodaje.

Urząd zrealizował już ważny etap przebudowy ul. Jasnej. W ubiegłym roku drogowcy zbudowali tu most na rzece Pichnie.

Asfaltowy łącznik powstanie do końca 2022 r. Jego budowę Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg wsparł kwotą 1,57 mln zł.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści