»

Wysoka wygrana Pogoni

W czwartek 13 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała awansem mecz XV kolejki w 3 lidze kobiet  z zespołem Róży Kutno. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Pogoni 5:1.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – RÓŻA KUTNO   5:1 (1:1)

Pogoń Zduńska Wola
Joanna Świniarska – Julia Szymczak, Ewelina Niciak (50′ Zuzanna Naumowicz), Michalina Sutowicz- Paulina Koryń, Paulina Licha (41′ Patrycja Okoń), Justyna Kapuściak (50′ Julita Augustyniak), Weronika Góra, Klaudia Łoboda (70′ Olga Kopeć) – Martyna Szymczak, Justyna Kubik (60′ Natalia Gierczak)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

RÓŻA KUTNO
Natalia Nowacka – Aleksandra Karczewska, Klaudia Ignaczak, Natalia Otto, Wiktoria Harażka, Weronika Paczkowska, Justyna Matusiak, Paulina Matusiak, Natalia Kuśmider, Dagmara Haczyk, Klaudia Maciejewska
Na zmiany wchodziły: Oliwia Buchner, Natalia Hauhnnisyan, Patrycja Łazikowska, Klaudia Byczkowska
Trener drużyny: Tomasz Kaba

SĘDZIOWIE MECZU:
Przemysław Holewski ( główny)
Daniel Buś, Dariusz Janiak (asystenci)

RELACJA Z MECZU:

W czwartkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna lidera tabeli 3 ligi łódzkiej kobiet rozegrała mecz awansem z zajmującą 5 lokatę w tabeli drużyną Róży Kutno. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Pierwszą okazję na strzelenie bramki dla Pogoni miała po podaniu od Klaudii Łobody, Justyna Kapuściak, która w 24 minucie mocnym strzałem z 12 metrów prawą nogą trafiła w słupek bramki gości.
Cztery minuty później po dokładnym podaniu Martyny Szymczak w sytuacji sam na sam z bramkarką Róży znalazła się Justyna Kubik i precyzyjnym strzałem prawą nogą zdobyła pierwszą bramkę dla zespołu Pogoni.
Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gospodyń to kwestia czasu, dwie minuty później po błędach w defensywie Pogoni wyrównującą bramkę dla gości zdobyła Klaudia Maciejewska. Jeszcze do przerwy doskonałą sytuację na strzelenie drugiej bramki dla zespołu Pogoni miała Martyna Szymczak, ale jej strzał prawą nogą z 13 metrów minął lewy słupek bramki gości.
Po przerwie worek z bramkami się rozwiązał i już w 42 minucie po prostopadłym podaniu Klaudii Łobody sama przed bramkarką Róży Natalią Nowacką znalazła się Martyna Szymczak i precyzyjnym strzałem wyprowadziła drużynę Pogoni na prowadzenie. W 53 minucie w zamieszaniu pod bramką gości najszybciej do piłki doskakuje Julita Augustyniak i strzałem z bliska podwyższa wynik meczu na 3:1. W 63 minucie ponownie po podaniu Klaudii Łobody w sytuacji sam na sam z Natalią Nowacką znajduje się Martyna Szymczak i po raz drugi w tym meczu zdobywa bramkę dla gospodyń. W końcówce meczu doskonałej sytuacji na strzelenie drugiej bramki dla gości miała jedna z zawodniczek Róży, ale wyśmienitą interwencją popisała się bramkarka Pogoni Joanna Świniarska. W doliczonym czasie gry wynik ustala strzałem z dystansu z około 20 metrów Paulina Koryń. Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa świąteczna, a w następnej kolejce przeciwnikiem zespołu Pogoni będzie lokalny rywal drużyna MKS-u Zduńska Wola. Ten mecz odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godzinie 11:00 na stadionie PMOS-u przy ulicy Dolnej w Zduńskiej Woli.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Wspólne kroki w Cyberświecie

Szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych „Wspólne kroki w Cyberświecie” zorganizowano w Zduńskiej Woli. Kolejnym krokiem będą działania, jakie mają realizować w swoich placówkach z uczniami.

Strzały sukcesu

Pistolety gotowe, cel ustawiony. Zwodnicy Sokoła Zduńska Wola wzięli udział w IV Rundzie Pucharu Województwa Łódzkiego Młodzików „Puchar Wiosny”