Zarząd Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Złotnicki” informuje, że skutecznie wyłoniono najemców wszystkich lokali użytkowych oraz mieszkalnych w budynku mieszkalno-usługowym przy ulicy Juliusza 5 w Zduńskiej Woli.
Blok pod adresem Juliusza 5 jest 3-kondygnacyjny z 38 mieszkaniami. Najmniejsze jednopokojowe, największe czteropokojowe o powierzchni od 33 mkw. do 90 mkw. W budynku są dwa mieszkania przygotowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość ma balkony, a te usytuowane najwyżej są dwupoziomowe z antresolą doświetlaną oknami dachowymi.
Do mieszkań prowadzą trzy niezależne klatki schodowe, każda wyposażona w windę. Od strony dziedzińca zaprojektowano zieleń, 14 miejsc parkingowych i 4 garaże. Na parterze usytuowano 5 lokali pod usługi i handel.
W budynku przy Juliusza 5 zaprojektowano między innymi instalację fotowoltaiczną oraz węzeł cieplny z pompą ciepła typu woda – powietrze do podgrzewania wody.
Nowy blok TBS Złotnicki przy ul. Juliusza 5 w Zduńskiej Woli na zlecenie TBS „Złotnicki” zbudowała firma firma ZAB-BUD Sp. z o.o z Warszawy w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt wzniesienia budynku przekroczył 14 mln zł.

