Wybudowaliśmy pumptrack

Rowerowe szaleństwo w Zduńskiej Woli. Zakończyła się budowa pumptracku. Potrzebę jego wybudowania zgłosili młodzi mieszkańcy.

Ponad dwustumetrowa zamknięta pętla, pełna stromych podjazdów, zakrętów i głębokich dołków została wybudowana na działce przy ulicy prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza nieopodal Zduńskiej Wody. – Budowa pumptracku jest początkiem nowej przestrzeni w Zduńskiej Woli. Będzie to miejsce nie tylko dla mieszkańców, ale także dla zwierząt  – zapowiada Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Strefa Sportów Miejskich – tak nazwany zostanie nowy obszar miejski. – Na działce przy ulicy prof. dr. Tadeusza Kobusiewicza jeszcze w tym roku wybudujemy psi plac zabaw dla naszych czworonogich przyjaciół – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Z inicjatywą budowy toru wyszła zduńskowolska młodzież. Wspólnie z miejskim radnym Piotrem Paceltem przygotowali opis inwestycji i szacunkowy koszt, a następnie zgłosili potrzebę jego budowy do Budżetu Obywatelskiego 2022. Projekt w głosowaniu zdobył 449 głosów i zajął pierwsze miejsce. Inwestycje wykonała firma Velo Projekt z Warszawy.

 

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Przejdź do treści