Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Wspieramy remont zabytków

Miasto dofinansowuje remont zduńskowolskich zabytków. Przyjmowanie wniosków trwa do 30 września 2023 roku.

Właściciele posiadający nieruchomości, które wpisane są do  gminnej ewidencji zabytków, mogą starać się o dofinansowanie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. Finansowanie wynosi maksymalnie 30 tys. zł. Pracę muszą zostać wykonane najpóźniej do 30 listopada 2024 roku. Dofinansowanie remontu zabytków jest niezwykle istotne dla zachowania dziedzictwa kulturowego Zduńskiej Woli.

Przyjmowanie wniosków wystartowało 1 lutego i trwa do 30 września br. Dokumenty można składać osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego12, w poniedziałki w godz. 7:30-17:00 oraz wtorki-piątki w godz. 7:30-15:30.

Masz więcej pytań? Chętnie Ci pomożemy! Z pracownikami Biura Strategii i Rozwoju Miasta możesz skontaktować się telefonicznie: 43 825 02 00 oraz elektronicznie: urzad_miasta@zdunskawola.pl  

 

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści