Wraca nauka na odległość

Uczniowie klas IV-VIII wszystkich zduńskowolskich szkół podstawowych przeszli dziś na zdalną naukę. Ustalone przez rząd nowe zasady pracy szkół będą obowiązywały co najmniej do 8 listopada br. – Jesteśmy do nich przygotowani – mówi Katarzyna Chwiałkowska, dyrektor miejskiej edukacji.

Zduńskowolskie podstawówki jeszcze przed nowym rokiem szkolnym wdrożyły platformę informatyczną do zajęć on-line. Wszyscy nauczyciele będą więc korzystać z jednego systemu i mają do dyspozycji identyczny zestaw narzędzi. – Zadbaliśmy nie tylko o przeszkolenie pedagogów. Lekcje informatyki od początku września wykorzystaliśmy, by uczniom wyjaśnić zasady korzystania z oprogramowania – wyjaśnia Katarzyna Chwiałkowska. – Teraz nie powinni mieć problemów z logowaniem się na zajęcia czy posługiwaniem się poszczególnymi aplikacjami – dodaje.

Prawie każda szkoła podstawowa w Zduńskiej Woli ma już dostęp do szerokopasmowego internetu. Miasto przekazało im również kilkadziesiąt laptopów, które będą wypożyczane do domu najbardziej potrzebującym uczniom. Na ich zakup urząd zdobył dofinansowanie w ramach programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”.

Bez zmian przebiega nauka w klasach I-III. Zajęcia prowadzone są nadal stacjonarnie, chyba, że sanepid skieruje uczniów na kwarantannę. – Tak jest w Szkole Podstawowej nr 12, gdzie uczniowie dwóch klas muszą pozostać w domach. Dziś zapadnie też decyzja, czy izolacją objęta zostanie jedna z trzecich klas z SP nr 10 – raportuje dyrektor Chwiałkowska.

Przedszkola też pracują normalnie, choć zaczyna w nich brakować nauczycieli. – Coraz więcej pedagogów kierowanych jest na kwarantanny – przyznaje Katarzyna Chwiałkowska. Dlatego dyrektorzy przedszkoli proszą rodziców, którzy mogą pozostawić dzieci w domach, by nie przyprowadzali ich do przedszkoli. – To pozwala nam zmniejszyć liczbę grup i zagwarantować im profesjonalną opiekę – mówi Katarzyna Chwiałkowska.

Inne artykuły

Przejdź do treści