Wojewoda zamyka punkt szczepień

Punkt szczepień masowych na stadionie miejskim zakończył swoją działalność. Decyzję podjął Wojewoda Łódzki.

– Jesteśmy zdziwieni tą decyzją, zwłaszcza, że zapadła w momencie, gdy czwarta fala pandemii paraliżuje kraje Unii Europejskiej. Jak zwykle, z opóźnieniem dotrze ona też do Polski. By się przed nią bronić, musimy się szczepić – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

W puncie szczepień masowych nie było lekarza, kwalifikacji do przyjęcia dawki na podstawie wywiadu dokonywały doświadczone pielęgniarki. Wojewoda dał możliwość przemianowania punktu z masowego na populacyjny. – Zmiana w nazwie niewielka, ale w organizacji olbrzymia. W punkcie populacyjnym musi bowiem dyżurować lekarz – informuje Małgorzata Krajewska, koordynator ds. szczepień w miejskiej przychodni. – Taką obsługę zapewniamy w przychodni na ul. Szadkowskiej – dodaje.

Osoby, które miały przyjąć drugą dawkę szczepionki w punkcie na stadionie miejskim zostaną obsłużone właśnie w tej placówce. – Terminy pozostają bez zmian. O nowym miejscu poinformujemy naszych pacjentów – dodaje Małgorzata Krajewska.

Jeszcze ponad połowa mieszkańców Zduńskiej Woli nie przyjęła ani jednej dawki szczepionki. Jak pokazują dane udostępnione przez rząd, tylko 49,3 proc. zduńskowolan jest zaszczepionych pierwszą dawką. W pełni zaszczepionych jest zaś 47,5 proc. To znacznie mniej niż w Sieradzu czy Wieluniu.

– Spójrzmy na to, co dzieje się w innych krajach, w których szaleje wariant delta. Tam do szpitali trafiają osoby niezaszczepione, wielu z nich umiera. Są wśród nich ludzie młodzi, trzydziesto- i czterdziestolatkowie. Zaszczepieni, jeśli złapią nową mutację wirusa, chorują lżej, nie wymagają hospitalizacji – mówi Konrad Pokora. – Już kilka razy ignorowaliśmy to, co dzieje się w innych krajach. Niektórzy mówili, że masowa pandemia to specyfika Włoch, Francji czy Wielkiej Brytanii, że nas to nie dotyczy. A potem mieliśmy 20-30 tys. zachorowań dziennie. Dlaczego nie uczymy się na własnych błędach? – zastanawia się prezydent Pokora.

Rząd zapowiada, że możliwe są jesienne lockdowny, ale raczej nie obejmą całej gospodarki. – Premier mówi o zamrażaniu życia w powiatach, w których będzie notowana duża liczba zakażeń. Jeśli nie przyspieszymy szczepień, możemy znaleźć się na tej liście. To będzie oznaczało wielkie straty dla lokalnego biznesu, życia społecznego i samorządu. Jeszcze jest czas, by temu zapobiec – przekonuje Konrad Pokora.

Jeśli chcesz umówić się na szczepienie w przychodni na ul. Szadkowskiej lub potwierdzić termin, który miałeś umówiony w punkcie na stadionie miejskim, dzwoń pod numer 695-200-888. Ogólnopolska infolinia dostępna jest pod numerem 998. Umówić możesz się też przez stronę www.pacjent.gov.pl.

Inne artykuły

Wyraź swoją opinię o pracy urzędu miasta

Czy jesteś zadowolona/zadowolony z obsługi w naszym urzędzie miasta? – na takie pytanie mogą już odpowiedzieć zduńskowolanie. Magistrat rozpoczął unikatowe na skalę Polski badanie jakości obsługi mieszkańców. Za fundusze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje go ukraiński startup technologiczny.

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Przejdź do treści