Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Wizyta studyjna pracowników opieki społecznej z Ukrainy

Sześć przedstawicielek samorządów z Ukrainy odwiedza Zduńską Wolę w ramach wizyty studyjnej poświęconej działaniu pomocy społecznej w Polsce. W mieście odwiedzają placówki opieki społecznej oraz zapoznają się z działaniami fundacji.

Od 14 do 17 maja w Zduńskiej Woli gości z grupa pracowników pomocy społecznej z Ukrainy. Przyjechali z wizytą studyjną poświęconą zagadnieniu jak działają usługi społeczne w Polsce. Organizatorem wizyty jest Fundacja Solidarności Międzynarodowej, która prowadzi dwuletni program wsparcia procesu decentralizacji w obszarze świadczenia usług społecznych.

Przedstawiciele samorządów z Humania z obwodu czerkaskiego oraz Zwiahela z obwodu żytomierskiego i Tulczyna z obwodu winnickiego  w Zduńskiej Woli zapoznają się z działaniem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej. To między innymi prowadzone przez ośrodek Kluby Seniora, świetlica środowiskowa, mieszkanie treningowe, a także usługi opiekuńcze. Uczestnicy wizyty poznają także programy Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością, czy Opieka wytchnieniowa.

W planie wizyty  jest także odwiedzenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zduńskiej Woli i pokazanie różnic między działalnością w mieście i w gminie. Delegacja zapozna się też z działalnością Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli. Odwiedzi także Zespół Szkół Aktywności Zawodowej ZDZ Zduńska Wola oraz Caritas przy Parafii p.w. św. Pawła Apostoła.

Zaplanowano również prezentację innych fundacji i stowarzyszeń wspierających działania w obszarze rozwiązywania problemów społecznych, czyli Fundacji Dzielnia i Stowarzyszenia „Trampolina dla Polski”, które prowadzi świetlicę dla dzieci i młodzieży oraz Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Organizująca wizytę Fundacja Solidarności Międzynarodowej, jest fundacją Skarbu Państwa i realizuje program „Wsparcie procesu decentralizacji: profesjonalizacja kompetencji terytorialnych hromad w obszarze świadczenia usług społecznych”, który jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Biura Koordynatora Programów Pomocy USA dla Europy i Eurazji Departamentu Stanu USA. Celem działań jest wsparcie samorządów ukraińskich w stworzeniu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych.

Grupa odwiedzająca Zduńską Wolę liczy 6 osób:
Olha Soltusenko Naczelnik Wydziału Koordynacji Świadczenia Usług Socjalnych Departamentu Pracy i Ochrony Socjalnej Humańska Terytorialna Hromada (obwód czerkaski)

Galyna Kucher Dyrektor Departamentu Pracy i Ochrony Socjalnej Humańska Terytorialna Hromada (obwód czerkaski)

Anastasiia Shevchuk  Specjalista pracy socjalnej w terytorialnym ośrodku pomocy społecznej Zwiahelska Terytorialna Hromada (obwód żytomierski)

Larysa Vedruk  Zastępca Dyrektora, Kierownik Działu Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Zwiahelska Terytorialna Hromada (obwód żytomierski)

NataliiaVorotniuk  Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Społecznej i Psychologicznej Dzieci i Młodzieży Tulczyńska Terytorialna Hromada (obwód winnicki)

Oksana Romaniuk  Psycholog ośrodka rozwoju zawodowego Tulczyńska Terytorialna Hromada (obwód winnicki)

Inne artykuły

Rusza program „Umiem pływać”

Rozpoczyna się rekrutacja do Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Zduńskiej Woli zajęcia odbywać się będą na basenie przy szkole nr 9.

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści