Wirtualnie z mistrzyniami

Trzy medalistki olimpijskie na czele z Otylią Jędrzejczak poprowadzą zajęcia motywacyjne i sportowe w internecie. Jest to doskonała okazja do spotkania z wybitnymi sportowcami i spędzenia aktywnego dnia w sieci.

Na zaproszenie mistrzyni olimpijskiej z Aten w internetowym spotkaniu weźmie udział Agnieszka Kobus- Zawojska, która przed kilkoma miesiącami na igrzyskach w Tokio wywalczyła srebro w wioślarskiej czwórce podwójnej. To już jej drugi olimpijski medal – w Rio de Janeiro była trzecia. Brązowy medal z Brazylii przywiozła też Oktawia Nowacka. To specjalistka pięcioboju nowoczesnego, który łączy pływanie, szermierkę, jeździectwo i bieg przełajowy ze strzelaniem z pistoletu laserowego. To trzecia sportowa bohaterka internetowych warsztatów.

– Warsztaty i zajęcia motywacyjne pierwotnie miały odbyć się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5, lecz trudna sytuacja epidemiologiczna, nauka zdalna, kwarantanna wielu osób zmusiły nas do odwołania zajęć – komentuje Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego z fachowcami spotkamy się w internecie – dodaje Konrad Pokora.

Tematem przewodnim wirtualnego spotkania, będzie depresja. Utytułowane zawodniczki opowiedzą, jak radzić sobie z tą niezwykle trudną do wyleczenia i wyniszczająca chorobą, która coraz częściej dotyka dzieci. W spotkaniu także udział weźmie Aneta Górka- Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Wyjaśni, jak przeciwdziałać i diagnozować depresję.

Zajęcia sportowe i motywacyjne z ekspertami odbędą się na żywo w piątek 17 grudnia br. na internetowej platformie YouTube w godzinach 9:00-12:00. Udział w nich jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę z wydarzeniem. 

Organizatorem cyklu spotkań pod nazwą „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” jest Fundacja Otylii Jędrzejczak. Warsztaty finansowane są ze środków fundacji, dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz budżetu Zduńskiej Woli. Urząd wsparł projekt kwotą 4,9 tyś zł. To środki z funduszu profilaktyki problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, który zasilany jest z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści