Logo Miasta Zduńska Wola

Wirtualnie z mistrzyniami

Trzy medalistki olimpijskie na czele z Otylią Jędrzejczak poprowadzą zajęcia motywacyjne i sportowe w internecie. Jest to doskonała okazja do spotkania z wybitnymi sportowcami i spędzenia aktywnego dnia w sieci.

Na zaproszenie mistrzyni olimpijskiej z Aten w internetowym spotkaniu weźmie udział Agnieszka Kobus- Zawojska, która przed kilkoma miesiącami na igrzyskach w Tokio wywalczyła srebro w wioślarskiej czwórce podwójnej. To już jej drugi olimpijski medal – w Rio de Janeiro była trzecia. Brązowy medal z Brazylii przywiozła też Oktawia Nowacka. To specjalistka pięcioboju nowoczesnego, który łączy pływanie, szermierkę, jeździectwo i bieg przełajowy ze strzelaniem z pistoletu laserowego. To trzecia sportowa bohaterka internetowych warsztatów.

– Warsztaty i zajęcia motywacyjne pierwotnie miały odbyć się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5, lecz trudna sytuacja epidemiologiczna, nauka zdalna, kwarantanna wielu osób zmusiły nas do odwołania zajęć – komentuje Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców jest dla nas najważniejsze, dlatego z fachowcami spotkamy się w internecie – dodaje Konrad Pokora.

Tematem przewodnim wirtualnego spotkania, będzie depresja. Utytułowane zawodniczki opowiedzą, jak radzić sobie z tą niezwykle trudną do wyleczenia i wyniszczająca chorobą, która coraz częściej dotyka dzieci. W spotkaniu także udział weźmie Aneta Górka- Kot, ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Wyjaśni, jak przeciwdziałać i diagnozować depresję.

Zajęcia sportowe i motywacyjne z ekspertami odbędą się na żywo w piątek 17 grudnia br. na internetowej platformie YouTube w godzinach 9:00-12:00. Udział w nich jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę z wydarzeniem. 

Organizatorem cyklu spotkań pod nazwą „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” jest Fundacja Otylii Jędrzejczak. Warsztaty finansowane są ze środków fundacji, dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz budżetu Zduńskiej Woli. Urząd wsparł projekt kwotą 4,9 tyś zł. To środki z funduszu profilaktyki problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, który zasilany jest z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści