Weź dopłatę i usuń eternit!

Ogłosiliśmy drugi nabór wniosków do programu usuwania azbestu. Jeśli chcesz pozbyć się z dachu eternitu, czekamy na Twoje zgłoszenie.

Azbest jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jeśli oddychamy powietrzem zanieczyszczonym jego włóknami, docierają one do płuc, skąd już nie da się ich usunąć. Szkodliwe działanie może ujawnić się nawet po wielu latach. Może wywołać przewlekłe zapalenie oskrzeli, pylicę, raka płuc czy układu pokarmowego.

– Chcemy wyeliminować azbest z naszego otoczenia. Najczęściej występuje on w eternicie, który niegdyś używany był do pokrywania dachów. Jeśli więc nadal masz nim pokryty dom, dopłacimy Ci do jego usunięcia – mówi Beata Turlakiewicz, dyrektor Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska. Jednocześnie zastrzega, że demontaż elementów azbestowych może być wykonywany tylko przez profesjonalne firmy.

Wnioski o dopłatę przyjmowane będą od 15 stycznia do 28 lutego 2021 r. w Kancelarii Urzędu Miasta Zduńska Wola przy ul. Stefana Złotnickiego 12. Szczegółowych informacji udzielamy w Biurze Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska – ul. Stefana Złotnickiego 3, pok. 501, tel. (43) 825 02 37.

Regulamin i druk wniosku znajdziesz tutaj.

Inne artykuły

Przejdź do treści