Węglowi oszuści

Wysokie ceny i słaba dostępność węgla to okazja dla oszustów. Podszywają się oni pod miejskich urzędników i żądają zapłaty za surowiec. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Opału brakuje na składach w sklepach internetowych czy hurtowniach. Zduńskowolski magistrat odpowiedział więc na apel rządu o pomoc w jego dystrybucji. Wykorzystują to przestępcy, którzy podszywają się pod pracowników miejskiego urzędu i próbują wyłudzić pieniądze za preferencyjny zakup węgla.

Opłaty za węgiel  dokonywane będą wyłącznie po otrzymaniu informacji o pozytywnej weryfikacji wniosku, na wskazany przez urząd numer konta. Mieszkańcy, którzy kupią węgiel po cenie preferencyjnej dostaną informację, z którego składu odbędzie się jego dystrybucja. Pracownicy magistratu nie będą także prowadzić osobistych wizyt u mieszkańców. Jedyny kontakt to wizyta
w Urzędzie Miasta.

Cyberprzestępcy podszywają się także pod strony internetowe firm, które zajmują się wydobyciem węgla oraz pod sklepy internetowe. Oszuści chcą wyłudzić dane do logowania kont bankowych czy kont społecznościowych.

Mieszkańcy mogą składać wnioski o zakup węgla od 9 listopada br. Mogą kupić go zduńskowolanie, którzy spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego i w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zaznaczyli węgiel jako główne źródło ogrzewania. Jedno gospodarstwo domowe może kupić do 1,5 tony węgla do 31 grudnia br. oraz kolejne 1,5 tony od 1 stycznia do 15 kwietnia 2023 roku.

Jak złożyć wniosek o zakup węgla od samorządu?  

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Wybudowaliśmy pumptrack

Rowerowe szaleństwo w Zduńskiej Woli. Zakończyła się budowa pumptracku. Potrzebę jego wybudowania zgłosili młodzi mieszkańcy.

Przejdź do treści