Węgiel samorządowy

Miasto chce sprzedawać węgiel na preferencyjnych warunkach. Mieszkańcy zainteresowani jego zakupem muszą wypełnić ankietę, która pomoże oszacować zapotrzebowanie na surowiec.

– Zapraszam wszystkich zduńskowolan, którzy chcą kupić węgiel do wypełnienia prostej ankiety. Zebrane odpowiedzi pomogą oszacować nam zapotrzebowanie na surowiec i przygotować do skutecznej dystrybucji – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Urząd przygotował ankietę, w której pyta zduńskowolan o rodzaj opału, którym ogrzewają swoje domy i potrzebną ilość paliwa. Wypełnienie jej nie zajmuje więcej niż kilka minut. Formularz nie jest zamówieniem, a jedynie badaniem lokalnego rynku. Kwestionariusz w internecie dostępny jest od dzisiaj do 7 listopada br.

Ustawa umożliwiająca sprzedaż węgla samorządom po preferencyjnej cenach, aktualnie uchwalana jest przez Sejm i Senat.

Jak mogę wypełnić ankietę?

  • Elektronicznie na stronie internetowej: https://zdunskawola.pl/ankiety/formularz-opal/
  • Osobiście wypełniając formularz w Kancelarii Urzędu Miasta Zduńska Wola, ul. Stefana Złotnickiego 12. W poniedziałki w godz. 7:30-17:00, od wtorku do piątku w godz. 7:30-15:30.

 

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Przejdź do treści