W Zduńskiej Woli zagra PGE Skra Bełchatów!

Sparing z Aluron Virtu Zawiercie będzie pierwszym meczem drużyny po długiej przerwie wymuszonej pandemią. Mecz będzie wyjątkową inauguracją nowego obiektu sportowego w Zduńskiej Woli, czyli nowoczesnej sali przy Szkole Podstawowej nr 5. Rozegrany zostanie 7 sierpnia o godzinie 17:00.

Miejsc dla widzów jest niestety tylko 150, bo musimy stosować się do przepisów sanitarnych – mówi Konrad Pokora prezydent Zduńskiej Woli – ale mecz będzie transmitowany w internecie, a wejściówki można też zdobyć licytując je np. na rzecz akcji zduńskowolan Małgorzaty i Rafała Hawlów, którzy w sierpniu pobiegną z Zakopanego na Hel zbierając pieniądze dla dzieci chorych na nowotwory – podkreśla prezydent.

Dzisiaj w nowej sali przy SP5 wraz z prezydentem Zduńskiej Woli na mecz zapraszali wiceprezes PGE Skry Bełchatów Grzegorz Stawinoga i Maciej Kołodziejczyk, prezes firmy Karton Polska z Wymysłowa, która sponsoruje Skrę i dzięki której drużyna zagra właśnie w Zduńskiej Woli.

Skra Bełchatów podpisała również z miastem i Uczniowskim Klubem Sportowym Akademia Siatkówki Zduńska Wola list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie rozwoju siatkówki dzieci i młodzieży oraz realizacji programu Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów w Zduńskiej Woli.

Mecz pomiędzy drużynami PGE Skra Bełchatów oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie rozpocznie się o godzinie 17. Wcześniej siatkarska prelekcja z Robertem Kaźmierczakiem – statystykiem PGE Skry, trening UKS AS Zduńska Wola z zawodnikami Skry i siatkówka na siedząco – mecz drużyny PZSN „START”.

 

Inne artykuły

Przejdź do treści