Logo Miasta Zduńska Wola

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Wartość jubileuszowego Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,25 mln zł. Milion sto tysięcy przeznaczony zostanie na inwestycje, a sto pięćdziesiąt tysięcy na wydarzenia. Dla porównania, gdy dziesięć lat temu mieszkańcy pierwszy raz w głosowaniu wybierali projekty do realizacji, przeznaczono na nie 300 tys. zł.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego 86% głosów zostało oddanych elektronicznie. – Podobnie, jak w latach poprzednich głosować będzie można internetowo oraz papierowo. W całym mieście otworzymy kilka punktów do głosowania – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Od 19 czerwca mieszkańcy mogą składać projekty do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mogą to zrobić elektronicznie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej oraz papierowo. W Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego 12, w poniedziałki w godz. 7:30-17:00 oraz wtorki-piątki w godz. 7:30-15:30 oraz Filii Miejskiego Domu Kultury przy ulicy 1 Maja 5-7 poniedziałki w godz 13:00-16:00 oraz czwartki w godz. 7:30-11:30.

Sprawdź dokładny rozkład jazdy i zmieniaj swoje miasto:

  • Od 19 czerwca do 14 lipca – zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego
  • Od 21 lipca do 31 sierpnia – weryfikacja formalna i merytoryczna
  • Do 22 września – podanie do publicznej wiadomości listy pomysłów, które będą poddane pod głosowanie
  • Od 25 września do 12 października – głosowanie
  • Do 19 października – ogłoszenie wyników

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści