Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Wartość jubileuszowego Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,25 mln zł. Milion sto tysięcy przeznaczony zostanie na inwestycje, a sto pięćdziesiąt tysięcy na wydarzenia. Dla porównania, gdy dziesięć lat temu mieszkańcy pierwszy raz w głosowaniu wybierali projekty do realizacji, przeznaczono na nie 300 tys. zł.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego 86% głosów zostało oddanych elektronicznie. – Podobnie, jak w latach poprzednich głosować będzie można internetowo oraz papierowo. W całym mieście otworzymy kilka punktów do głosowania – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Od 19 czerwca mieszkańcy mogą składać projekty do dziesiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mogą to zrobić elektronicznie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej oraz papierowo. W Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego 12, w poniedziałki w godz. 7:30-17:00 oraz wtorki-piątki w godz. 7:30-15:30 oraz Filii Miejskiego Domu Kultury przy ulicy 1 Maja 5-7 poniedziałki w godz 13:00-16:00 oraz czwartki w godz. 7:30-11:30.

Sprawdź dokładny rozkład jazdy i zmieniaj swoje miasto:

  • Od 19 czerwca do 14 lipca – zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego
  • Od 21 lipca do 31 sierpnia – weryfikacja formalna i merytoryczna
  • Do 22 września – podanie do publicznej wiadomości listy pomysłów, które będą poddane pod głosowanie
  • Od 25 września do 12 października – głosowanie
  • Do 19 października – ogłoszenie wyników

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści