Uwalniamy potencjał

Nowa droga w Zduńskiej Woli. Urząd Miasta ogłosił przetarg na przedłużenie ul. Stefana Złotnickiego w kierunku ul. Komisji Edukacji Narodowej. Jest też propozycja patrona dla nowej ulicy.

Porośnięta zaroślami, zapomniana, niedostępna przestrzeń w centrum miasta przestanie straszyć. Urząd ogłosił właśnie przetarg na przedłużenie ul. Stefana Złotnickiego w kierunku ul. Komisji Edukacji Narodowej. – Planowana droga będzie miała chodniki, ścieżkę rowerową, energooszczędne oświetlanie LED oraz wytyczone zjazdy do przyszłych posesji. Wzdłuż ulicy poprowadzona zostanie kanalizacja wodociągowa, sanitarna oraz deszczowa – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Nie ograniczamy się w myśleniu do tego, co jest obowiązkiem urzędu. Zadbaliśmy więc również o to, by na etapie budowy położyć tu gazociąg – dodaje.

Budowa nowej drogi to projekt o dużym potencjale rozwojowym. Przedłużenie Złotnickiego pozwoli otworzyć tereny pomiędzy Placem Wolności, ulicą Kościelną, Adama Mickiewicza, KEN i  Sieradzką. – Inwestycja ta pozwoli nam uwolnić spory potencjał w samym sercu miasta – komentuje Konrad Pokora.

Patronem nowej ulicy może zostać kapitan Władysław Jachowicz. ps. „Konar”. Zduńskowolanin, uczestnik kampanii wrześniowej 1939 roku, legendarny dowódca batalionu Chrobry I, bohatersko walczący w Powstaniu Warszawskim. – To bohater wart godnego upamiętnienia. Propozycję tego patronatu przedstawię radnym Rady Miasta – informuje prezydent Pokora.

Koszt budowy nowej drogi szacuje się na 8 mln zł, z czego 7,6 mln zł miasto pozyskało z budżetu centralnego. Termin składania ofert w przetargu na wykonawcę mija 25 marca 2022 r. Firma, która zostanie wyłoniona w postępowaniu, będzie musiała zrealizować prace w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy.

 

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści