Uwalniamy potencjał

Budujemy nową drogę w centrum Zduńskiej Woli. Przedłużamy ul. Stefana Złotnickiego w kierunku Komisji Edukacji Narodowej. Jak przebiega budowa?

Zapomniana przestrzeń w sąsiedztwie Placu Wolności zamieniła się w wielki plac budowy. Wjechał na nią ciężki drogowy sprzęt. Trwa budowa nowej drogi w centrum miasta. – Budowlańcy zlikwidowali stare, zniszczone betonowe ogrodzenia oraz rozebrali kolidującą z przebiegiem drogi starą halę warsztatową. Trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej  – mówi Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Droga będzie miała kilometr długości. Ekipa budowlana wybuduje na niej chodniki, ścieżkę rowerowa, zjazdy, teletechnikę i  energooszczędne oświetlenie. – Na etapie projektowania nowej drogi zadbaliśmy o to, aby położyć tu gazociąg – dodaje Paweł Szewczyk.

Budowa nowej drogi w sercu miasta to impuls do rozwoju zaniedbanego terenu.  Inwestycja umożliwi dostęp do atrakcyjnych działek w centrum miasta. Przedłużenie ulicy Stefana Złotnickiego pozwoli otworzyć zapomniane tereny pomiędzy Placem Wolności, ulicą Kościelną, Adama Mickiewicza, KEN i Sieradzką.

Patronem nowej ulicy może zostać zduńskowolanin Władysław Jachowicz. ps. „Konar”. Legendarny dowódca batalionu Chrobry I, uczestnik kampanii wrześniowej 1939 roku. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Do Zduńskiej Woli powrócił w 1946 roku.

Miasto na przedłużenie ulicy Stefana Złotnickiego pozyskało 7,6 mln zł z budżetu państwa. Inwestycje realizuje firma Hydromak z Poręb k. Zduńskiej Woli. Zgodnie z podpisaną umową na wybudowanie nowej drogi ma czas do końca przyszłego roku.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści